dzisiaj jest: 18 października 2017 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

Wizyty studyjne w małopolskich Zakładach Aktywności Zawodowej

zaz wiz stud miniZ początkiem marca przedstawiciele Powiatu Tarnowskiego odbyli dwie wizyty studyjne w małopolskich Zakładach Aktywności Zawodowej - w Nawojowej i Konarach.

Celem wizyt było zapoznanie się ze specyfiką ZAZ-ów, zasadami ich funkcjonowania oraz ich  organizacją w kontekście planów władz Powiatu Tarnowskiego, zmierzających do utworzenia tego typu placówek dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

zaz wiz stud 1
W wizytach studyjnych uczestniczyli: Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Elżbieta Strekowiec - Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, Władysława Stefańska - Dyrektor DPS w Karwodrzy, Jacek Frankowski - Dyrektor SOSW Zbylitowska Góra oraz Maciej Witek - hipoterapeuta w SOSW Zbylitowska Góra.

zaz wiz stud 2
W  spotkaniu w Nawojowej uczestniczyła także Marta Mordarska - Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON oraz Antoni Koszyk - Wicestarosta Nowosądecki. Placówkę w Konarach zaprezentował Prezes Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej Marek Korbicki.

zaz wiz stud 3
Oba wyjazdy dostarczyły wielu cennych obserwacji i informacji, które staną się materiałem do dalszych przemyśleń i dyskusji w obszarze działań mających na celu wsparcie niepełnosprawnych mieszkańców.