dzisiaj jest: 13 grudnia 2017 r.   ::    imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Szczepienia przeciwko pneumokokom w Powiecie Tarnowskim

szczepienia miniRozpoczęto bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom w Powiecie Tarnowskim w ramach programu zdrowotnego pn. „Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce”.

W Powiecie Tarnowskim trwa realizacja programu, w ramach którego można bezpłatnie zaszczepić dziecko przeciwko pneu­mo­ko­kom. Pro­gram szcze­pień re­ali­zu­je 16 podmiotów leczniczych z terenu powiatu. Wykaz podmiotów, które wykonują szczepienia znajduje się tutaj.

Ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2013-2016, zameldowane na terenie gmin Powiatu Tarnowskiego, z wyjątkiem dzieci przebywających w placówkach sprawujących całodobową opiekę nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej oraz dzieci przebywających w żłobkach.

Szczepieniami przeciwko pneumokokom mogą być objęte dzieci, które w dniu przystępowania do Programu tj. podawania pierwszej dawki szczepienia nie mają więcej niż trzy lata (dotyczy rocznika 2013), które nie były nigdy objęte szczepieniami przeciwko pneumokokom oraz dzieci, które rozpoczęły szczepienia (są w trakcie realizacji cyklu szczepień), ale nie otrzymały wszystkich wymaganych dawek szczepienia podstawowego.

Szczepienia będą wykonywane do wyczerpania zasobów, nie później niż do dnia 2 grudnia 2016 roku. Szczepienia mogą ochronić dziecko przed bakteriami, które wywołują takie choroby jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub sepsę.

Zapraszamy rodziców dzieci do lat trzech do uczestnictwa w Programie bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz gmin powiatu: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.