dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Uczniowie ZSLiT w Wojniczu laureatami konkursu „Żołnierze Wojska Polskiego na misjach pokojowych i stabilizacyjnych”

konk zol miniW dniu dzisiejszym odbył się konkurs wiedzy dla szkół ponadgimnazjalnych „Żołnierze Wojska Polskiego na misjach pokojowych i stabilizacyjnych”, który wiąże się z powiatowymi obchodami Dnia Weterana działań poza granicami państwa.

Obchody organizuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie ppłk Zbigniew Skurnowicz. Odbędą się one w tarnowskim WKU 31 maja (wtorek) - początek o godz. 11.00.

konk zol 1
W konkursie wzięło udział cztery drużyny, po dwóch uczniów każda. Najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

konk zol 2

Laureatami konkursu zostali:
1) Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu (Jakub Kostrzewa, Przemysław Woźniak);
2) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie (Wojciech Grzybowski, Krzysztof Brończyk);
3) Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie (Konrad Dulęba, Jakub Łoś).

konk zol 3
Jury konkursowe stanowili: płk Zbigniew Radoń, mjr Andrzej Kłuś (reprezentujący WKU w Tarnowie) oraz dr Paweł Juśko (przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Tarnowie).

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas powiatowych obchodów Dnia Weterana Misji Poza Granicami Państwa - 31 maja br.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się tutaj.