dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Gala „Młodych i bezpiecznych”

gala bezp gromnik miniW Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbyła się uroczysta Gala podsumowująca I Międzypowiatowy Turniej Sportowo-Profilaktyczny „Młodzi i bezpieczni”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku.

W uroczystości brali udział zaproszeni goście między innymi Zbigniew Karciński Wicestarosta Tarnowski, Józef Lazarowicz Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Powiatu Tarnowskiego, mł. insp. Mirosław Moryl Komendant Miejski Policji w Tarnowie, podkom. Franciszek Gawlik i st. sier. Mirosław Walczak z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, asp. sztab. Łukasz Czeluśniak Komendant Komisariatu Policji w Ciężkowicach, i Ewa Białkowska Dyrektor Zespołu Szkół w Gromniku i Anna Sikorska Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Ryglicach.

gala bezp gromnik 1
Zwycięzcy Turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

gala bezp gromnik 2
Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagrodziła zwycięzców oraz wyróżnione grupy teatralne, które zaprezentowały sceny profilaktyczne wyróżnione przez jury konkursu.

gala bezp gromnik 3
Głównym celem turnieju, który odbył się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Policji i Starosty Tarnowskiego było zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli profilaktyki zdrowotnej w kształtowaniu postawy dbałości o kondycję psychofizyczną.