dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Trzech tenorów wystąpi w Centrum Paderewskiego

trzech tenorow mini„Majówka u Paderewskiego” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Stanowi ono propozycję miłego spędzenia czasu w jedynej zachowanej posiadłości „Poety fortepianu” w towarzystwie pięknej przyrody i doskonałej muzyki.

Sercem tegorocznej, zaplanowanej na 8 maja imprezy będzie „Koncert Trzech Tenorów” wpisujący się w projekt „Paderewskiemu hołd muzyką! Wielkie rocznice 2016” i mający na celu przywołać sylwetkę wybitnego polskiego śpiewaka oraz aktora Jana Kiepury, którego 50. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie skierowane zostało do trzech znakomitych polskich tenorów. Adam Zdunikowski, Adam Sobierajski oraz występujący w charakterze gospodarza - Łukasz Gaj, to czołówka polskich wokalistów mających na swoim koncie występy w polskich i zagranicznych teatrach operowych i estradach koncertowych. Towarzyszyć będzie im orkiestra złożona ze Śląskich Kameralistów.

trzech tenorow
Podczas koncertu zabrzmią szczególnie ulubione przez słuchaczy arie operowe i operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz utwory o lekkim salonowym charakterze, które podkreślą radosny nastrój majowego wieczoru. W programie „Majówki” zaplanowanych zostało ponadto wiele atrakcji, które umożliwią całym rodzinom wspólny wypoczynek. Dla gości udostępniony zostanie zabytkowy park. Wśród budzącej się do życia wiosennej przyrody będzie można wypocząć, a także ciekawie spędzić czas m.in. uczestnicząc w pokazie balonowym. Promocji regionu służyć będzie degustacja regionalnych potraw i win oraz ekspozycja produktów lokalnych wytwórców. Piknikowy charakter wydarzenia podkreśli obecność parkowej kawiarenki oraz grilla. Na „Majówkę u Paderewskiego” zapraszamy do kompleksu dworsko-parkowego w Kąśnej Dolnej 8 maja 2016 r. już od godz. 15.00. Początek „Koncertu Trzech Tenorów - Śladami Jana Kiepury” stanowiący zwieńczenie imprezy zaplanowany jest na godz. 18.00.

Bilety na koncert do nabycia w biurze Centrum Paderewskiego od 27 kwietnia 2016. Możliwość rezerwacji biletów pod numerem tel.: 14 621 09 21. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.paderewski.tarnow.pl.

Projekt „Paderewskiemu hołd muzyką! Wielkie rocznice 2016” uzyskał dofinasowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.