dzisiaj jest: 16 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Albina, Zdzisław
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Pod patronatem Starosty Tarnowskiego - Konkurs „Fit in Deutsch”

fit in deutsch mini11 gimnazjów z terenu Powiatu tarnowskiego uczestniczyło w VIII edycji konkursu języka niemieckiego „Fit in Deutsch”. Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego w kontekście wielojęzyczności i zachęcanie uczniów do uzyskiwania międzynarodowych certyfikatów Instytutu Goethego. Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego.

Głównymi fundatorami nagród są: Instytut Goethego w Krakowie, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, oraz Urząd Miasta Tarnowa. Laureaci pierwszych miejsc otrzymują możliwość bezpłatnego uzyskania certyfikatów językowych Instytutu Goethego w sesji egzaminacyjnej 14 maja 2016 r. Egzaminy te organizowane będą w Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego mieszczącym się przy PWSZ w Tarnowie.

fit in deutsch 1
W tegorocznej VIII Edycji Konkursu Języka Niemieckiego uczestniczyło 27 szkół gimnazjalnych z całego regionu, w tym 11 z Powiatu Tarnowskiego (Gimnazjum w Gromniku, w Pławnej, w Pleśnej, w Rzuchowej, w Tuchowie, w Olszynach, w Skrzyszowie, w Szynwałdzie, w Lubczy, w Miechowicach Wielkich, w Otfinowie). W rywalizacji wzięło udział 65 uczniów na dwóch poziomach językowych A1 - język niemiecki - jako drugi język obcy, oraz A2 - język niemiecki na poziomie rozszerzonym.

fit in deutsch 2
Konkurs organizowany jest przez Tarnowski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - ODN w Tarnowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie i objęty został honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tarnowa, Starosty Tarnowskiego oraz Rektor PWSZ w Tarnowie.

fit in deutsch 3
fit in deutsch 4