dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Tuchowski „Kopernik” w gronie najlepszych liceów regionu

lo tuchow miniZ końcem marca „Dziennik Polski” zamieścił najnowszy ranking liceów regionu tarnowskiego. Badano przyrost wiedzy uczniów podczas trzyletniej nauki w liceum poprzez porównanie wyników egzaminu gimnazjalnego i maturalnego. Na wysokim - trzecim miejscu rankingu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie.

Podstawą opracowania rankingu jest analiza wskaźnika Edukacyjnej Wartości Dodanej, badanego dla wszystkich szkół, mającego na celu określenie przyrostu wiedzy uczniów podczas ich pobytu w szkole ponadgimnazjalnej. Według specjalistów, tak zwane EWD to jedyny obiektywny sposób oceny pracy szkół.

Tuchowski „Kopernik” został sklasyfikowany w tym rankingu na doskonałym trzecim miejscu, tuż za dwoma tarnowskimi liceami. Co to oznacza? Że uczniowie z liceum rozwijają się, ich wiedza przyrasta podczas trzech lat nauki w szkole w przeciwieństwie do niektórych szkół, w których wskaźnik EDB jest ujemny, czyli poziom wiedzy uczniów zmniejsza się.

Ranking obejmował najlepsze licea z terenu Powiatu Tarnowskiego, Miasta Tarnowa oraz powiatów: Brzeskiego, Bocheńskiego i Dąbrowskiego.