dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Radni przyjęli rezolucję w sprawie ustawy dotyczacej ratyfikacji Konwencji Rady Europy

sesja piata kadencja miniPodczas IV sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, na wniosek Wicestarosty Tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego, radni zaaprobowali rezolucję w sprawie przyjęcia przez Sejm RP ustawy, dotyczącej ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Rezolucja została przyjęta głosami 23 radnych. 2 radnych wstrzymało sie od głosu.

Radni Powiatu Tarnowskiego przyjęli rezolucję o nastepującej tresci:

6 lutego 2015 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę o ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zobowiązując tym samym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do podpisania w imieniu państwa polskiego tego dokumentu.

Stało się tak pomimo licznych zastrzeżeń i argumentów, zgłaszanych przez organizacje pozarządowe, środowiska prawnicze oraz czynniki kościelne, formułowane pod adresem Konwencji. Również w polskim parlamencie dało się zauważyć brak merytorycznej debaty na temat samej Konwencji i jej przesłania, a spory wokół ustawy przyjęły charakter stricte ideologiczny.

Rada Powiatu Tarnowskiego dostrzega zagrożenie dla porządku społecznego i prawnego, które będzie konsekwencją ratyfikacji przez państwo polskie wspomnianej Konwencji, bowiem dokument stoi w sprzeczności z zapisami Konstytucji RP, chroniącymi przede wszystkim podstawowe wspólnoty społeczne, jakimi są małżeństwo i rodzina. Wprowadza również do porządku prawnego obce prawu naturalnemu oraz tradycji cywilizacji europejskiej, opartej między innymi na wartościach chrześcijańskich, pojęcie płci społeczno-kulturowej.

Szczególny niepokój wzbudzają w przedmiotowej Konwencji, zapisy dotyczące sprawy edukacji i promowania „niestereotypowych płci”, a łączenie tak istotnego społecznie problemu, jak przeciwdziałanie przemocy z kwestią czysto światopoglądową, w interpretacji sprzecznej z poglądami większości Polaków, nosi znamiona przemyślanej manipulacji.

Rada Powiatu Tarnowskiego uznaje także za słuszne stanowisko Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny w sprawie omawianej Konwencji, wskazujące, że przy jej pomocy usiłuje się stworzyć nowy ład społeczny, w którym rodzina i tradycja będą zmarginalizowane, a państwo otrzyma instrumenty głębokiej kontroli nad nimi.

Należy zaakcentować, iż wspominana ustawa, obligująca Prezydenta RP do podpisana Konwencji nie zyskała akceptacji społecznej, a sama decyzja Sejmu RP i przyjecie ustawy sugeruje, iż znaczna część polskich parlamentarzystów nie uznaje za priorytet polskiego interesu narodowego dobra rodziny i przeciwdziałania niekorzystnym perspektywom demograficznym Polski.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt