dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

W ZSOiZ w Ciężkowicach uczczono pamięć Ignacego Jana Paderewskiego - patrona szkoły

dzien patrona ciezkowice 2014 mini19 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach odbyło się kolejne już Święto Szkoły - Dzień Patrona.

W uroczystościach, oprócz grona pedagogicznego, pracowników i młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach uczestniczyli: Starosta Tarnowski Romana Łucarz, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie prof. dr hab. Edmund Juśko, Burmistrz Miasta i Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, dziekan i proboszcz Parafii w Ciężkowicach ksiądz Jan Zając, przewodnicząca Rady Rodziców Lidia Osysko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach Zofia Tarasek; Dyrektorzy Publicznych Gimnazjów z: Ciężkowic, Jastrzębi, Bruśnika, Zborowic, Siedlisk, Turzy, Staszkówki, Niepublicznego Gimnazjum w Pławnej wraz z uczniami i opiekunami, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej DPS w Karwodzy.

dzien patrona ciezkowice 2014 2
Na początku zabrał głos Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Przemawiając przytoczył słowa I. J. Paderewskiego: Człowiek wielki, choćby największy, ani nad narodem, ani poza narodem być nie może. On jest z jego ziarna, jego cząstką, jego kwiatem, jego kłosem, a im większy, urodziwszy, mocniejszy, tym sercu narodu bliższy. Podkreślił, że patron szkoły, I. J. Paderewski, to człowiek wielki, „ojciec niepodległości”, patriota, wybitny polityk, człowiek oddany ludziom, a dla współczesnej młodzieży doskonały wzorzec do naśladowania. Czerpania z tego wzorca najpełniej, Starosta życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i gościom.

dzien patrona ciezkowice 2014 1
Po przemówieniu nastąpiło ślubowanie uczniów. W obecności gości, dyrekcji, nauczycieli i starszych kolegów, wyróżnieni uczniowie, reprezentanci klas pierwszych, przed sztandarem ZSOiZ im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do dbałości o dobre imię szkoły i sumienne wypełniania obowiązków ucznia.

dzien patrona ciezkowice 2014 3
Następnie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Jowity Jurkiewicz-Drąg oraz występ szkolnego zespołu muzycznego.

dzien patrona ciezkowice 2014 4

Dzień Patrona był również okazją do nagrodzenia przez Dyrektora ZSOiZ w Ciężkowicach uczniów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 uzyskali średnią powyżej 5,2 za wyniki w nauce. Najlepszym z nich - Szymonowi Burnusowi, Barbarze Kiełbasie i Katarzynie Pyrek listy gratulacyjne wręczyli Starosta Tarnowski i Dyrektor szkoły.

dzien patrona ciezkowice 2014 5
Dyrektor szkoły Andrzej Burnus w imieniu całej społeczności szkolnej, wszystkich zebranych i własnym złożył gratulacje z okazji wyboru na Burmistrza Miasta i Gminy Ciężkowice Zbigniewowi Jurkiewiczowi, zaś na ręce Starosty Romana Łucarza wszystkim nowo wybranym Radnym do Rady Powiatu Tarnowskiego. Życzył pomyślności w pełnieniu zaszczytnych funkcji oraz by ich decyzje były zawsze trafne, w szczególności pomyślne dla rozwoju szkoły.

dzien patrona ciezkowice 2014 6
Na koniec uroczystości, jako gwóźdź programu, odbył się koncert gdańskiej grupy muzycznej Golden Life.