dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Znamy skład Rady Powiatu Tarnowskiego V kadencji

wyb sam 2014 miniCztery komitety wprowadziły do 29-osobowej Rady Powiatu Tarnowskiego swoich przedstawicieli. 13 mandatów uzyskała lista Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, 9 - lista Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe, 4 - lista Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska, 3 - lista Komitetu Wyborczego Ziemia Tarnowska.

Wobec braku spełnienia warunku przekroczenia progu 5% liczby ważnych głosów na listę, w podziale mandatów do Rady Powiatu Tarnowskiego nie uczestniczył Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke.

Na wszystkie listy w ośmiu okręgach wyborczych oddano ogółem 66 470 ważnych głosów.

Z pierwszego okręgu wyborczego (Gmina Tarnów), obejmującego 4 mandaty, Radnymi zostali: Józef Lazarowicz (KW PSL), Tomasz Stelmach (KW PiS), Mariusz Tyrka (KW PiS), Sławomir Wojtasik (KW PiS).

Okręg drugi (Gmina Tuchów) obejmuje 3 mandaty. Uzyskali je: Mieczysław Kras (KW Ziemia Tarnowska), Bogdan Płachno (KW PiS) oraz Andrzej Słowik (KW PSL).

Z okręgu wyborczego numer trzy (Gmina Żabno), obejmującego 3 mandaty, Radnymi Rady Powiatu Tarnowskiego zostali wybrani: Roman Łucarz (KW PiS), obecny Starosta Tarnowski, Adam Biedroń (KW PSL) i Marek Rogoż (KW PiS).

3 mandaty z okręgu wyborczego numer cztery (Gmina Radłów, Gmina Wierzchosławice, Gmina Wietrzychowice) uzyskali: Marek Podraza (KW PO), Jacek Hudyma (KW PiS), Stefan Dzik (KW PSL).

Z okręgu wyborczego numer pięć (Gmina Skrzyszów, Gmina Lisia Góra), obejmującego 4 mandaty, Radnymi zostali wybrani: Zbigniew Kuta (KW PiS), Marcin Kiwior (KW PO), Józef Gądek (KW PiS), Stanisław Wolak (KW Ziemia Tarnowska).

Radnymi Rady Powiatu Tarnowskiego z okręgu szóstego (Gmina Ciężkowice, Gmina Gromnik), obejmującego 3 mandaty zostali: Zbigniew Karciński (KW PSL), Stanisław Kuropatwa (KW PSL), Michał Koralik (KW PiS).

5 mandatów obejmował okręg wyborczy numer siedem (Gmina Wojnicz, Gmina Zakliczyn, Gmina Pleśna). Uzyskali je: Paweł Smoleń (KW PiS), Dawid Chrobak (KW PiS), Kazimierz Korman (KW PSL), Barbara Gniadek (KW PO), Adam Czaplak (KW PSL).

Ostatni - ósmy okręg wyborczy (Gmina Ryglice, Gmina Rzepiennik Strzyżewski, Gmina Szerzyny) obejmował 4 mandaty, które przypadły: Tomaszowi Pilchowi (KW PiS), Romanowi Gabryelowi (KW PSL), Bernardowi Karasiewiczowi (KW PO) oraz Pawłowi Augustynowi (KW Ziemia Tarnowska).

Frekwencja w wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego wyniosła 45.66%.

W wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego na terenie Powiatu Tarnowskiego najwięcej głosów ważnych uzyskały listy komitetów: KW PiS - 29 512, KW PSL - 15 656, KW PO RP - 12 372, KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - 2 591, KWW SLD Lewica Razem - 1 834.