dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Kolejna powiatowa inwestycja drogowa zakończona

otwarcie drogi wietrzychowice miniW dniu dzisiejszym w Wietrzychowicach odbyło się otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 1337K Wietrzychowice - Biskupice Radłowskie. Ceremonii przecięcia wstęgi dokonali miedzy innymi Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wójt Gminy Wietrzychowice Leszek Zabiegała.

W uroczystości uczestniczyli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wójt Gminy Wietrzychowice Leszek Zabiegala, Radny Powiatu Tarnowskiego Stefan Dzik, Przewodniczący Rady Gminy Wietrzychowice Stanisław Magiera, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Leszek Łątka oraz miejscowi sołtysi.

otwarcie drogi wietrzychowice 1

Poświecenia przebudowanego odcinka drogi dokonał ks. Kazimierz Borczewski, proboszcz parafii p.w. NMP w Wietrzychowicach.

otwarcie drogi wietrzychowice 2

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1337K Wietrzychowice - Biskupice Radłowskie, w miejscowościach Sikorzyce i Wietrzychowice” to projekt zrealizowany w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przez Powiat Tarnowski we współpracy z Gminą Wietrzychowice, która dofinansowała to zadanie w kwocie ponad 111 tysięcy złotych.

otwarcie drogi wietrzychowice 3

Całościowa wartość inwestycji wyniosła ponad 2 mln 200 tys. zł, w tym dotacja z programu to 50% środków przeznaczonych na jej realizację.

Droga została przebudowa na odcinku 3 tys. 106 metrów. W tym wykonano: wzmocnienia nawierzchni, utwardzenia poboczy, budowę chodnika i remont już istniejących. Dla poprawy bezpieczeństwa drogowego wykonano oznakowanie poziome i pionowe, przejścia dla pieszych, bariery ochronne, zjazdy do posesji, jak również zatoki autobusowe.

otwarcie drogi wietrzychowice 4

Starosta Tarnowski Roman Łucarz przypomniał, iż obecny projekt to już trzeci etap przebudowy drogi 1337K.

- W roku 2011 został wyremontowany odcinek Zabawa - Zdrochec ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Europejskiego. Aktualnie kończona jest przebudowa odcinka Marcinkowice - Przybysławice, również dofinansowana przez UE, tym razem w 85% - mówił Starosta Tarnowski, który podziękował również władzom Gminy Wietrzychowice za współpracę przy realizacji tej ważnej inwestycji powiatowej.