dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

W stolicy międzynarodowe grono muzyków i artystów odda hołd Mistrzowi Paderewskiemu

warszawa fest pad mini3 listopada 2014 rozpoczyna się w Warszawie I Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego - „Paderewski Warszawie - Warszawa Paderewskiemu!”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „AVE ARTE”. W gronie członków Komitetu Wspierającego przedsięwzięcie jest również Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

Festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 9 listopada 2014 roku. Jego celem jest przypomnienie i spopularyzowanie wiekopomnych dokonań oraz twórczości wielkiego polskiego patrioty, światowej sławy artysty, Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych II Rzeczypospolitej, kawalera Orderu Virtutti Militari, Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy - Ignacego Jana Paderewskiego.

warszawa fest pad
Organizatorzy planują, by Festiwal na stałe się wpisał w kalendarz stałych stołecznych imprez kulturalnych i stał się miejscem prezentacji dokonań naszego Wielkiego Rodaka.

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie 3 listopada koncertem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka z solistami Kevinem Kennerem i Beatą Bilińską.

Następnego dnia organizatorzy zapraszają do Muzeum Łazienki Królewskie na dwuczęściowy panel dyskusyjny w Pałacu Myślewickim, który rozpocznie się o godzinie 11.00.

Jan Popis - dyrektor artystyczny Festiwalu i Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków poprowadzi rozmowę nt. „Historyczne nagrania Ignacego Jana Paderewskiego”. Jego gośćmi będą: prof. Wojciech Kocyan - dyrektor artystyczny Towarzystwa im. Paderewskiego (Los Angeles, USA) oraz dr Bożena Schmid-Adamczyk Prezes Organizacji Kulturalnej „Musica pro pace” (Genewa, Szwajcaria). Drugą cześć panelu na temat „Paderewski Warszawie” poprowadzi Ewa Kielak-Ciemniewska, Redaktor Naczelna miesięcznika „Stolica” zapraszając do udziału varsavianistów.

Wieczorem 4 listopada w Łazienkach w Pałacu na Wodzie odbędzie się koncert Włodka Pawlika „Paderewski - jazz - inspiracje”. Tegoroczny laureat nagrody Grammy zaprosił do udziału w koncercie również wokalistów: sopranistkę Annę Cymmerman i tenora Karola Kozłowskiego.

Trzeci dzień Festiwalu rozpocznie się kursem mistrzowskim na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, prowadzonym przez profesora Wojciecha Kocyana, z udziałem młodych pianistów z warszawskich i poza warszawskich szkół muzycznych. Profesor Kocyan to utytułowany pianista i pedagog, na co dzień wykładowca Loyola-Marymount University w Los Angeles.

O godzinie 19.00 w sali koncertowej Uniwersytetu Fryderyka Chopina wystąpi „Paderewski Trio” ze Szwajcarii. W drugiej części wieczoru zagra skrzypaczka Agata Szymczewska w duecie z pianistką Joanną Marcinkowską. W ich wykonaniu zostanie zaprezentowana między innymi Sonata skrzypcowa Paderewskiego. Koncert poprzedzi projekcja, nagrodzonego na Międzynarodowych Festiwalach w Chicago, Miami i Warszawie, filmu dokumentalnego pt. „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy” w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego.

6 listopada w Podchorążówce (Łazienki Królewskie) o godz. 18.30. zaprezentowana zostanie wystawa „Historia serca Paderewskiego”. O godzinie 19.00 tego samego dnia w Pałacu na Wyspie odbędzie się kolejna projekcja filmu „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy” oraz spotkanie z reżyserem. Na zakończenie wieczoru i zwieńczenie części koncertowej Festiwalu z recitalem wystąpi pianista Kevin Kenner, wykonując utwory Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.

8 listopada to Dzień Otwarty Polskiego Instytutu Dyplomacji im. I. J. Paderewskiego. W programie spacer śladami Paderewskiego, który spod hotelu Bristol poprowadzi Rafał Jabłoński. O godz. 13.00 w Domu Spotkań z Historią zaplanowano projekcję filmu pt. „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy” i spotkanie panelowe z udziałem prof. Juliusza Chrościckiego i prof. Jerzego Kochanowskiego.

Na zakończenie Festiwalu, 9 listopada o godz. 11.00 odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny i wielkiego patrioty Ignacego Jana Paderewskiego w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Przez cały czas trwania Festiwalu w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie (Al. Ujazdowskie) będzie także możliwość zwiedzania wystawy „Paderewski wygrał Polskę na fortepianie”, eksponowanej w dniach od od 31 października do 11 listopada 2014 r.

Na temat Festiwalu mówił Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach w programie Radia RDN „Słowo za Słowo”.

warszawa fest pad 1

Informację przygotowano w oparciu o materiał zamieszczony na stronie internetowej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tam też można znaleźć szczegóły dotyczące programu Festiwalu.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt