dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Nagroda Starosty Tarnowskiego dla młodej skrzypaczki z Wierzchosławic

skrzypaczka miniStarosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, spotkali się z młodą artystką, utalentowaną skrzypaczką z Wierzchosławic - Katarzyną Szydłowską.

Okazją było przyznanie skrzypaczce Nagrody Starosty Tarnowskiego w wysokości 2 000 zł.

skrzypacza 1
Tym samym Zarząd Powiatu przychylił się do wniosku Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach, które zwróciło się do Starosty Tarnowskiego, o nagrodzenie młodej artystki.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreślił, iż osoby, takie jak Pani Katarzyna Szydłowska są perełkami powiatu i należy wspierać ich karierę artystyczną. - Wyszukujemy takie osoby, chcemy je wspierać i obserwować ich karierę. Cieszy fakt, że na terenie naszego powiatu mamy takie osoby - podkreśla Starosta Tarnowski.

skrzypaczka 2
Starosta Tarnowski wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Jackiem Hudymą pogratulowali Katarzynie Szydłowskiej dotychczasowych sukcesów i życzyli dalszego rozwoju artystycznego oraz laurów na festiwalach i konkursach muzycznych.

skrzypaczka 3
Katarzyna Szydłowska jest skrzypaczką, absolwentką tarnowskiej szkoły muzycznej II stopnia, studentką III roku Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Lista jej najważniejszych sukcesów przedstawia się następująco: rok 2012: pierwsza nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie; pierwsza nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej w Krakowie; rok 2013: trzecia nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Jaworze; rok 2014: nagroda Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie „Luigi Zanuccoli” w Sogliano al. Rubicone we Włoszech; pierwsza nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. G. Tartiniego w Piran w Słowenii; trzecia nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie.