dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Młodzi sportowcy i ratownicy medyczni wyróżnieni podczas XLIX Sesji Rady Powiatu

sesja ratownicy miniW trakcie obrad XLIX Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego miało miejsce podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Tarnowskiego, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w minionym roku szkolnym. Władze powiatu wyróżniły również ratowników medycznych Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, którzy uczestniczyli w XIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Płocku.

Podsumowania rywalizacji sportowej dokonali przedstawiciele Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Tarnowskiego - Edward Cudek - Prezes oraz Marek Dziuban - Wiceprezes.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji przedstawia się następująco:

sportowcy  ratownicy sesja 1
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Szkoły Podstawowe)
1. miejsce - SP w Zakliczynie
2. miejsce - SP w Tuchowie
3. miejsce - SP w Wojniczu
4. miejsce - SP nr 1 w Woli Rzędzińskiej
5. miejsce - SP w Gromniku
6. miejsce - SP w Pleśnej

sportowcy  ratownicy sesja 2
Gimnazjada Młodzieży
1. miejsce - Publiczne Gimnazjum w Wojniczu
2. miejsce - Publiczne Gimnazjum w Tuchowie
3. miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej
4. miejsce - Publiczne Gimnazjum w Zakliczynie
5. miejsce - Publiczne Gimnazjum w Pleśnej
6. miejsce - Publiczne Gimnazjum w Gromniku

sportowcy  ratownicy sesja 3
Licealiada Młodzieży
1. miejsce - ZSP w Tuchowie
2. miejsce - ZSOiZ w Gromniku
3. miejsce - ZSOiZ w Ciężkowicach

Wszystkie zawody powiatowe organizowane w ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego” są finansowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

sportowcy  ratownicy sesja 4
Podczas sesji Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński wręczyli podziękowania ratownikom medycznym Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, zwycięzcom i uczestnikom XIII Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym w Płocku.

Pierwsze miejsce zajął w nich zespół ratowników w składzie: Paweł Kukla, Witold Duda, Grzegorz Barcik. W zawodach uczestniczył także drugi zespół ratowników PSPR w składzie: Mateusz Wszół, Robert Żurawski i Paweł Dąbroś. Starosta Tarnowski, Wicestarosta Tarnowski i Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego wręczyli również Dyrektor Stacji Kazimierze Kuneckiej symboliczny puchar 15-lecia Powiatu Tarnowskiego, dziękując tym samym za profesjonalne i wzorowe kierownictwo PSPR.

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria