dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Tarnowscy ratownicy medyczni po raz drugi mistrzami Polski

ratownicy mistrzami miniW dniach od 17 do 20 września odbyły się w Płocku XIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Po raz drugi z rzędu zwycięzcą zawodów zostali ratownicy medyczni Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. W poprzednim roku okazali się najlepsi podczas mistrzostw w Jastrzębiu Zdroju.

W rozegranych w Płocku XIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 39 doborowych zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju, w tym także dwa zespoły Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w składzie: Paweł Kukla, Witold Duda, Grzegorz Barcik oraz Mateusz Wszół, Robert Żurawski i Paweł Dąbroś.

ratownicy mistrzami 1
Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań sprawdzających różne obszary wiedzy i praktyki w Ratownictwie Medycznym, a także ze sprawności fizycznej.

ratownicy mistrzami 2
Ratownicy mieli między innymi za zadanie pomóc gościom imprezy imieninowej, którzy zatruli się grzybami, wykonać segregację medyczną, prowadzić akcję ratunkową pięcioletniego, dziecka u którego doszło do zatrzymania krążenia czy też prowadzić resuscytację 45 letniego mężczyzny z zawałem mięśnia sercowego.

ratownicy mistrzami 3
Wyzwaniem dla Ratowników z Tarnowa było udzielenie pomocy około 15 spadochroniarzom, którzy w wyniku awarii samolotu doznali poważnych obrażeń ciała, co jest szczególnie trudnym zadaniem. Przygotowano również symulację pacjenta, u którego w wyniku zasłabnięcia doszło do amputacji kończyny górnej.

ratownicy mistrzami 4
Ratownicy z Tarnowa w składzie: Grzegorz Barcik, Paweł Kukla, Witold Duda po raz dugi zdobyli tytuł Mistrza Polski w Ratownictwie Medycznym.

ratownicy mistrzami 5
Pierwsze miejsce w XIII otwartych mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym rozegranych w Płocku zdobyła Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, uzyskując 308 punktów. Drugie miejsce zajęło Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu z wynikiem 303 punktów. Na trzeciej pozycji znalazło się Bielskie Pogotowie Ratunkowe z liczbą 280 punktów.