dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Młodzież z ZSP w Radłowie z wizytą w Niemczech

zsp radlow w niemczech miniWymiana międzynarodowa między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie a Gymnasium z Schloß Holte-Stukenbrock w Nadrenii Północnej Westfalii w Niemczech trwa od 2009 roku i po raz kolejny została wsparta finansowo przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Od 12 do 19 marca uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami - opiekunami Eweliną Padło i Beatą Skórą (koordynatorem wymiany polsko-niemieckiej) gościli u swoich niemieckich przyjaciół z Gymnasium z Schloß Holte-Stukenbrock. Jak co roku tak i tym razem program wizyty w Niemczech obfitował w wiele atrakcji i był okazją do zapoznania się z kulturą zachodniego sąsiada.

zsp radlow w niemczech 1
Podczas tygodnia spędzonego w Niemczech uczestnicy wymiany poznali Schloß Holte-Stukenbrock i okolice, udali się na spacer do źródeł rzeki Ems (Ems- Erlebniswelt), a po zwiedzeniu centrum miasta Paderborn realizowali specjalnie dla nich przygotowany projekt fotograficzny. Bardzo atrakcyjnym punktem programu było zwiedzanie fabryki Dr. Oetkera, połączone z degustacją produktów firmy.

zsp radlow w niemczech 2
Z kolei w Historycznym Muzeum w Bielefeld wszyscy chętnie wykazali się zdolnościami manualnymi podczas budowania głośniczków do mp3 lub komórki. W szkole uczniowie mieli możliwość obserwacji zajęć lekcyjnych, a także aktywnego działania podczas muzycznych warsztatów „Boomwhacking” i tanecznych zajęć z Zumby. Nie zabrakło również czasu na integracyjne spotkania przy kawie czy wspólną zabawę w kręgielni. Wizyta w Gymnasium SHS zakończyła się prezentacją projektu fotograficznego.

zsp radlow w niemczech 3