dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Walczyli o laury mistrzów ortografii

konkurs ortograficzny miniWicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Agnieszka Jeleń reprezentowali urząd podczas Tarnowskiego Turnieju Ortograficznego, towarzyszącego tegorocznej edycji Dyktanda Ortograficznego „O złote pióro”, zdobywając 2 miejsce. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie.

4 kwietnia po raz piętnasty odbyło się Regionalne Dyktando Ortograficzne „O złote pióro”, wraz z towarzyszącym mu Tarnowskim Turniejem Ortograficznym, który w tym roku odbył się po raz szósty. Uczestnicy dyktanda, przypisani do trzech kategorii: „uczeń”, „dorosły” i „student”, mierzyli się z tekstem przygotowanym przez prof. Bogusława Dunaj pt. „Pożytki ze zdrowej żywności”. Najlepszy wynik w dyktandzie osiągnął Maciej Kajzer z Bystrej Śląskiej (kategoria „dorosły”). Zwycięzcy zostali uhonorowani piórami.

konkurs ortograficzny 5
konkurs ortograficzny 2
W VI Tarnowskim Turnieju Ortograficznym liderami okazały się drużyny reprezentujące urzędy: Urząd Miasta Tarnowa (pierwsze miejsce) oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie (drugie miejsce), które reprezentowali Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Agnieszka Jeleń.

konkurs ortograficzny 3
Ze względu na jubileuszowy charakter tegoroczna edycja turnieju była okazją do podsumowań, a także zaprezentowania postaci i dorobku naukowego prof. Bogusława Dunaja. Profesor oraz pomysłodawczyni i organizatorka dyktanda, Alicja Czerwińska-Franek - Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, otrzymali pamiątkowe puchary z wizerunkiem złotego pióra.
Organizację imprezy wsparło Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

konkurs ortograficzny 4

Laureaci XV-ego Dyktanda Ortograficznego „O złote pióro”

Kategoria „uczeń”

I miejsce - Szymon Rój - IV LO Tarnów