dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej - zaproszenie na warsztaty dla nauczycieli

filmoteka szkolna logoW Publicznym Gimnazjum im. ks. Władysława Kowalczyka w Woli Rzędzińskiej powstała Pracownia Filmoteki Szkolnej. Wyposażenie i zasoby filmowe zapewnia Polski Instytut Sztuki Filmowej. 10 kwietnia odbędą się tam warsztaty, prezentujące możliwości wykorzystania Filmoteki Szkolnej w pracy dydaktycznej z uczniami.

Pracownie filmoteki szkolnej to inicjatywa Instytutu Sztuki Filmowej, za pośrednictwem której upowszechniana jest edukacja filmowa w szkołach. W założeniu inicjatora pracownie mają również wspierać warsztat pracy nauczycieli. Pracownia otwarta w Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej jest pierwszą tego rodzaju w regionie tarnowskim.

Możliwości wykorzystania pracowni zaprezentowane zostaną nauczycielom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas warsztatów „Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej”. Odbędą się one 10 kwietnia br. w Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej. Poprowadzi je Mariusz Widawski - lokalny lider Filmoteki Szkolnej. Początek warsztatów o godz. 14.00.

Program warsztatów

13.45-14.00 - Rejestracja uczestników
14.00-14.30 - O potencjale dydaktycznym i wychowawczym programu „Filmoteka Szkolna”
14.30-15.00 - O możliwościach technicznych, organizacji i metodyce pracy z filmami z pakietów „Filmoteki Szkolnej”
15.0-15.30 - Przykłady dobrych praktyk w przestrzeni edukacji filmowej z wykorzystaniem filmów "Filmoteki Szkolnej"
15.45-16.00 - Podsumowanie i zakończenie warsztatu

Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Nauczyciele otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie oraz materiały pomocnicze do pracy w szkole z programem „Filmoteka Szkolna”.

Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt, organizator nie zwraca kosztów podróży.

Warunkiem udziału w spotkaniu jest zgłoszenie chęci udziału w warsztacie do dnia 7 kwietnia 2014 roku poprzez wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..