dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Cenny skarb gminy i powiatu

konkurs karolina 2014 miniW Zespole Szkół rozstrzygnięto jedenastą ogólnopolską edycję konkursu „Błogosławiona Karolino - świeć nam przykładem”. Tematyką tegorocznego konkursu były słowa hasła: „Nie żyję ja, lecz żyje we mnie Chrystus”. Rekordowa ilość przygotowanych prac, związana była z przypadającą w tym roku setną rocznicą śmierci bł. Karoliny.

Na tegoroczny konkurs napłynęło blisko tysiąc pięćset prac, w tym 400 poetyckich. Nagrodzono i wyróżniono 160 osób - dzieci, młodzież i osoby dorosłe niemalże z całej Polski. Wydano również publikację w której zamieszczono nagrodzone prace.

konkurs karolina 2014 1
- Dziękuję wszystkim wyróżnionym, nagrodzonym i uczestnikom konkursu za to, że zechcieli swoje talenty przelać na papier - na te wspaniałe obrazy i strofy poezji. Cieszy fakt, że w dzisiejszych czasach, kiedy najtrudniej znaleźć własną drogę w życiu, tutaj widzimy, że dzieci, młodzież i dorośli mają już obraną właściwą drogę. Kult bł. Karoliny Kózkówny pragniemy w dalszym ciągu rozwijać - to najcenniejszy skarb gminy - powiedział w swoim wystąpieniu Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka.

konkurs karolina 2014 2
Konkursowi towarzyszyła wystawa obrazów Krzysztofa Kawy z Dąbrowy Tarnowskiej oraz artystyczne prezentacje zespołu „Promyczki dobra” z Nowego Sącza.

konkurs konkurs 2014 3
Współorganizatorem konkursu było Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie, jednostka doskonalenia zawodowego nauczycieli Powiatu Tarnowskiego.

konkurs konkurs 2014 4
konkurs konkurs 2014 5