dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Piłkarskie zmagania o Puchar Starosty Tarnowskiego

turniej w wojniczu miniW dniu 1 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odbył się Pierwszy Turniej Piłki Nożnej Juniorów z Gminy Wojnicz o Puchar Starosty Tarnowskiego, którego został zorganizowany dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, LKS Grabno.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn złożonych z zawodników, którzy nie ukończyli 17 roku życia. Były to zespoły: UKS Biadoliny Radłowskie, UKS Grabno, Juniorzy Grabno, UKS Olszyny, UKS Wielka Wieś, Juniorzy Więckowice, UKS Wojnicz oraz Juniorzy Wojnicz.

turniej w wojniczu 1
Dzięki życzliwości ponad dwudziestu sponsorów udało się zgromadzić nagrody dla wszystkich zawodników oraz okazałe puchary i medale dla wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Dodatkowo dla drużyn, które zajmą 3 pierwsze miejsca w turnieju oraz dla najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca, klub Termalika Bruk-Bet Nieciecza ufundował zaproszenia na mecz I ligi piłki nożnej w Niecieczy.

turniej w wojniczu 2
Licznie zgromadzona na trybunach publiczność, oglądała zacięte zmagania grupowe. Częste dobre zagrania piłkarzy oraz interwencje bramkarskie były nagradzane gromkimi brawami. Należy wspomnieć, iż oprócz nagród dla zawodników organizatorzy przygotowali kilkanaście nagród rzeczowych dla kibiców, które zostały rozlosowane wśród nich po uroczystości dekoracji i nagradzania drużyn.

turniej w wojniczu 3
Mecze półfinałowe, do których awansowały po dwie najlepsze drużyny z dwóch grup, rozegrano mecz pokazowy Rodzice - Policjanci. Minimalnie lepsi okazali się rodzice pokonując policjantów 3:2.

W meczach półfinałowych, które stały na bardzo wysokim poziomie piłkarskim, drużyna UKS Olszyny okazała się lepsza od drużyny UKS Wielka Wieś, natomiast Juniorzy z Grabna pokonali Juniorów z Więckowic. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Juniorów z Więckowic, która pokonała UKS Wielka Wieś. Do wyłonienia zwycięzcy tej imprezy, po bardzo zaciętym meczu finałowym, potrzebna była seria rzutów karnych. Po jej zakończeniu euforia nastąpiła wśród zawodników UKS Olszyny, która o jedną bramkę okazała się lepsza od Juniorów z Grabna.

turniej w wojniczu 4
Najlepszym strzelcem okazał się Przemysław Bury z drużyny Juniorów Więckowic, zdobywca 12 bramek. Natomiast najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Kuboń z drużyny UKS Olszyny.

Turniej zakończyło uroczyste wręczenie pucharów, medali, wyróżnień i nagród rzeczowych dla zawodników, którego dokonał Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Starosta wyraził słowa uznania dla organizatorów za trud włożony w bardzo dobrą organizację tej imprezy, a także zadowolenie, z faktu iż tak wiele osób w sobotnie popołudnie zechciało aktywnie spędzić czas.

turniej w wojniczu 5
- Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęliśmy jeszcze w roku 2013. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim instytucją i ludziom dobrej woli, dzięki którym turniej ten miał taką a nie inną oprawę. Mam nadzieję, że większość osób uczestniczących w turnieju jak i zasiadających na trybunach była w miarę usatysfakcjonowana. Jeśli tak jest, motywuje nas to tylko do dalszej wytężonej pracy w kierunku popularyzacji sportu masowego wśród dzieci i młodzieży. Wielu gimnazjalistów z Gminy Wojnicz dzięki temu wydarzeniu zapoznało się też z bardzo dobrą infrastrukturą sportową, jaką dysponuje ZSLiT w Wojniczu - powiedział pomysłodawca i główny organizator Turnieju Paweł Smoleń, Radny Powiatu Tarnowskiego.