dzisiaj jest: 20 maja 2024 r.   ::    imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wojniczu

wosp w wojniczu miniPo raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w gminie Wojnicz. Dzięki zaangażowaniu lokalnego środowiska udało się zebrać na cele Orkiestry kwotę blisko 17 tys. zł.

Organizatorami kolejnego już finału w Wojniczu byli: Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu. Pieniądze do puszek zbierało w terenie 102 wolontariuszy - uczniów gimnazjów w Biadolinach Radłowskich, Grabnie, Olszynach, Wielkiej Wsi, Wojniczu oraz w Wierzchosławicach, wraz z opiekunami. Całość organizacji i pracę w Sztabie, a także obsługę imprez towarzyszących wzięli na siebie uczniowie i nauczyciele ZSLiT w Wojniczu, łącznie 35 osób.

wosp w wojniczu 1
Ci, którzy postanowili spędzić niedzielne popołudnie z WOŚP mogli uczestniczyć w wielu imprezach towarzyszących i obejrzeć w sali kina „Wawel”: koncert muzyki klasycznej, przygotowany przez uczniów szkół muzycznych; koncert finałowy w wykonaniu zespołów Fingers i Pyroskop.

wosp w wojniczu 2
Natomiast na hali sportowej ZSLiT w Wojniczu odbyły się: pokaz ratownictwa wysokościowego w wykonaniu strażaków OSP Wojnicz oraz mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra samorządowcy, wygrany 2:1, po zaciętej walce przez nauczycieli. Na zakończenie - o godz. 20.00 miało miejsce tradycyjne „Światełko do nieba”.

wosp w wojniczu 3
wosp w wojniczu 4