dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Przetarte szlaki do Amiens

z wizyta w amiens miniPowiat Tarnowski nawiązał współpracę z francuskim miastem Amiens. Obejmować będzie ona wymianę młodzieżową, pisanie projektów unijnych oraz współpracę gospodarczą. Oficjalna umowa podpisana zostać ma w maju przyszłego roku.

Szlaki zostały przetarte. Delegacja rzemieślników z powiatu wraz ze Starostą Romanem Łucarzem uczestniczyła w dwudniowych targach bożonarodzeniowych w Amiens. Na stoisku powiatowym sprzedawane były artystyczne wyroby, związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz miód.

z wizyta w amiens 1
Przy okazji odbyło się spotkanie z władzami gminy Langueau i tamtejszego Departamentu Somma - Panią Mer Colette Finet, Dyrektorem ds. Współpracy Zagranicznej Departamentu Somma - Michele Mouton oraz Raymondem Filipiakiem - członkiem Zarządu Polonii we Francji. Oficjalne podpisanie umowy o współpracy nastąpić ma w maju przyszłego roku. Wówczas w Amiens rozgrywane mają być młodzieżowe zawody sportowe, na które zaproszeni zostali również młodzi sportowcy z Powiatu Tarnowskiego. Współpraca obejmować ma właśnie wymianę młodzieżową. Ponadto pisane mają być wspólne projekty unijne, przewidywane jest zacieśnienie już nawiązanej współpracy gospodarczej.

z wizyta w amiens 2
- Nasi przyjaciele z Francji chcą, abyśmy na przyszłoroczne targi przywieźli również wędliny oraz nasze wyroby cukiernicze - mówi Starosta Roman Łucarz. - Ten region zamieszkiwany jest przez sporą grupę Polaków, głownie z Tarnowa i okolic, więc zapotrzebowanie na produkty z Polski - zwłaszcza przed świętami - jest spore.

z wizyta w amiens 3
Starosta liczy, że mali i średni przedsiębiorcy z regionu tarnowskiego - dzięki wyjazdom do Francji - nawiążą indywidualne kontakty z francuskimi przedsiębiorcami, co przynosić będzie obopólne korzyści.