dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Rodzina wychowuje przyszłe pokolenia – wywiad ze Starostą Tarnowskim na Portalu „Gmina dla Rodziny.pl”

logo gmina dla rodziny miniPierwszy w Polsce portal dotyczący polityki prorodzinnej dla samorządowców „Gmina dla Rodziny.pl” przeprowadził wywiad ze Starostą Tarnowskim Romanem Łucarzem, na temat funkcjonującej w Powiecie Tarnowskim „Karty Dużej Rodziny” oraz działań samorządu powiatowego w zakresie wspierania rodziny.

- Rodzina jest podstawową komórką społeczną, która uczy i wychowuje przyszłe pokolenia młodych Polaków. A na pewno dzieci stanowią o przyszłości naszego kraju, o naszej sytuacji emerytalnej, są naszym najważniejszym potencjałem. Promocja rodzin wielodzietnych jest ogromnie ważna ponieważ wychowuje się w nich jedna trzecia polskich dzieci. Jak pokazują badania, każde kolejne dziecko w rodzinie w sposób znaczący wpływa na obniżenie dochodów na osobę. Wszelkie ulgi i bonifikaty w istotny sposób przyczyniają się do poprawy sytuacji materialnej rodzin. Wprowadzenie Karty Dużej Rodziny” jest ważnym elementem polityki prorodzinnej, który zwraca uwagę na wartość, jaką stanowi duża rodzina oraz przyczynia się do jej promocji - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz w rozmowie z red. Portalu Małgorzatą Tadrzak-Mazurek.

Z pełną treścią wywiadu można zapoznać się na Portalu „Gmina dla Rodziny.pl: http://www.gminadlarodziny.pl/wiadomosci/246-rodzina-wychowuje-przyszle-pokolenia.html

logo gmina dla  rodziny