dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Andrzejki z integracją w tle

andrzejki integracyjne miniNiemal 350 osób bawiło się w 139 Multi Clubie w Śmignie na Dyskotece Andrzejkowej. Organizatorami byli telewizja Imav.pl, 139 Multi Club oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację REPI.


Wśród atrakcji znalazły się konkursy, zabawy i oczywiście taniec przy dobrej muzyce. Był dwa poczęstunki, także z ciepłym daniem, a w konkursach można było wygrać cenne nagrody, m. in. wejściówki do tarnowskiego teatru i kupony na zabiegi rehabilitacyjne w CenterMedzie. Zwycięzcy konkursów otrzymywali też płyty cd, podkoszulki, kaski do jazdy na rowerze, notatniki, termofory, korale i książki.

andrzejki integracyjne 1
Do organizacji dyskoteki ochoczo i z pełnym zaangażowaniem przyłączyli się: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa, Restauracja Kasyno w Mościcach, Pizzeria Rotunda, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, Ks. Władysław Pachota, Piekarnia Anka, Gazeta Miasto i Ludzie, CenterMed, Dyrektor Bartłomiej Czechowicz z DFB Okna, Dj Poaa Krzysztof Kapusta oraz Portal informacyjny TimeTo.pl.

andrzejki integracyjne 2
Tomasz Eliasz Wardzała Prezes Zarządu Fundacji REPI prowadzącej Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II mówi, że - samochody, busy i autokary wszystkich gości pokonały łączny dystans 680 km. Kawał drogi, ale jeśli tę odległość pokona się wspólnie, to nie jest ona taka straszna. Zasadę tę można przenieść na codzienne życie osób z niepełną sprawnością. Ta grupa osób ma bardziej skomplikowane, trudne i wymagające życie niż inni. Jednak integracja, łączenie się, wspólne rozwiązywanie problemów i wspieranie się powoduje, że te kłopoty i problemy są łatwiejsze do pokonania i rozwiązania. Dlatego organizowane są wydarzenia takie jak to dzisiejsze.

Do Śmigna przyjechali przedstawiciele dziesięciu placówek zajmujących się osobami z niepełną sprawnością. Wśród przybyłych gości znaleźli się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Tarnowa z ulicy Hodowlanej i Klikowskiej, z Nowego Sącza, Kazimierzy Wielkiej, Biecza i Dąbrowy Tarnowskiej. Przyjechali też uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Ryglic. Na zaproszenie odpowiedzieli również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Jadownik Mokrych, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie.

Oprócz walorów integracyjnych takie zabawy to świetne lekarstwo. Psycholog Małgorzata Mośny dowodzi, że - wbrew pozorom, to taniec a nie błogie lenistwo jest najlepszym sposobem na choroby, zmęczenie i stres. Taniec niemal w każdej postaci i odmianie dodaje nam energii, motywuje do pracy, sprawia przyjemność, a nasz organizm zdrowo pracuje. Psycholog dodaje, że - taniec wpływa na bardziej satysfakcjonujące radzenie sobie z emocjami, bardziej świadome kształtowanie relacji ze sobą i innymi ludźmi oraz pozwala na pełniejsze wykorzystanie swojego potencjału.

andrzejki integracyjne 3
Oligofrenopedagog i terapeuta zajęciowy Karolina Setlak wymienia szereg korzyści z organizowania integracyjnych zabaw tanecznych. - Taniec to nie tylko umiejętność ruchu ciała w rytmie muzyki, to również nauczanie form towarzyskich, takich jak przywitanie, przedstawianie się, proszenie do tańca i dziękowanie za towarzystwo. W trakcie zabaw wdraża się także szereg innych zasad savoir vivre'u takich jak np. zachowanie się przy stole czy w towarzystwie starszych osób. Jest to także przygotowanie do życia. Innym pożądanym efektem nauki tańca jest nabywanie wiadomości o muzyce, rozwijanie poczucia rytmu i co jest również istotne ośmielenie osób biernych. Nie można zapomnieć też o walorach zdrowotnych i estetycznych.

Organizację takich imprez, zawodów sportowych, wydarzeń kulturalnych czy edukacyjnych oraz wszechstronną działalność Fundacji REPI i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II można wesprzeć na kilka sposobów, np. przekazują swój 1% podatku wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS 0000340823, przekazując darowizny pieniężne, rzeczowe, fundując nagrody czy przez pracę na zasadach wolontariatu w placówce czy przy organizowaniu imprez.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt