dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Kolejarze świętowali w Tarnowie

swieto kolejarza miniSpotkaniem pod obeliskiem na I peronie dworca PKP w Tarnowie oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem upamiętniającym deportacje z dworca kolejowego w Tarnowie do KL Auschwitz – pierwszego transportu 728 więźniów, rozpoczęło się tegoroczne tarnowskie Święto Kolejarza.

Obchody połączone były ze świętowaniem 95-lecia powstania Związku Zawodowego Kolejarzy Rzeczpospolitej Polskiej i 90-lecia ufundowania Sztandaru Związku Zawodowego Kolejarzy Węzła PKP Tarnów.

swieto kolejarza 1
W kościele Księży Misjonarzy odprawiona została Msza Święta w intencji kolejarzy, której przewodniczył infułat, ks. prał. Adam Kokoszka. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Mościckiego w Tarnowie, gdzie były wystąpienia zaproszonych gości oraz odbyła się prezentacja multimedialna.

swieto kolejarza 3
Podczas uroczystości samorząd Powiatu Tarnowskiego reprezentował Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, który przekazał dyplom gratulacyjny oraz okolicznościowy puchar na ręce Stanisława Stolorza, Przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP oraz podziękował członkom pocztu sztandarowego Związku Zawodowego Kolejarzy Węzła PKP Tarnów za ich postawę, a także uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

swieto kolejarza 4
swieto kolejarza 5