dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Tarnowskie Pogotowie z „Perłą Medycyny”

pspr perly medycyny mini23 listopada br. w Hotelu Gromada w Warszawie wręczone zostały nagrody w projektach organizowanych przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług. Jednym z tych przedsięwzięć jest Ogólnopolski Konkurs Medyczny „Perły Medycyny”. Już po raz siódmy Kapituła Konkursu dokonała oceny działalności uczestników i wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach konkursowych. Wśród nagrodzonych znalazła się Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Ogólnopolska nagroda „Perły Medycyny” przyznawana jest w kilku kategoriach, w tym w kategorii „Ratownictwo Medyczne i transport sanitarny”. W tej właśnie kategorii Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zdobyła drugą nagrodę.

pspr perly medycyny 1
Drugą nagrodę ex aequo z tarnowskim pogotowiem otrzymał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Natomiast pierwszą otrzymały SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Koninie. Tym samym PSPR w Tarnowie okazało się najlepszą jednostką ratownictwa medycznego, prowadzoną przez powiat w skali kraju.

pspr perly medycyny
- Doceniony został efekt kilkuletnich zmian w funkcjonowaniu pogotowia - podkreśla Dyrektor tarnowskiego PSPR Kazimiera Kunecka.

pspr perly medycyny 2
Celem konkursu „Perły Medycyny” jest promocja tych podmiotów wykonujących działalność leczniczą i firm działających na rynku medycznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, które zakresem swojej działalności oraz przy udziale kompetentnego personelu wpływają na poziom oferowanych produktów i usług - ich dostępność i jakość, a także bezpieczeństwo pacjentów oraz klientów.