dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

dzien honorowego krwiodawstwa mini22 listopada z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w tarnowskiej Sali Lustrzanej odbyło okolicznościowe spotkanie, zorganizowane przez PCK, podczas którego uhonorowane zostały osoby zasłużone w krzewieniu idei honorowego dawstwa krwi. Wśród osób wyróżnionych znalazł się Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

W dowód uznania za bezinteresowne i długoletnie oddawanie krwi Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża nadał Wicestaroście Tarnowskiemu Mirosławowi Banachowi Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia. Odznaka przyznawana jest osobom, które oddały co najmniej 6 litrów krwi. Dekoracji wyróżnionego dokonał Wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie dla Powiatu Ziemskiego Stanisław Bem.

dzien honorowego krwiodawstwa 1
Wicestarosta Tarnowski otrzymał również medal z okazji 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, przyznawany za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

dzien honorowego krwiodawstwa 2
Podczas spotkanie organizatorzy wręczyli także nagrody w etapie okręgowym X edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje życie”, przeznaczonym dla szkół ponadgimnazjalnych oraz wyższych uczelni. W turnieju wyróżniły się szkoły Powiatu Tarnowskiego: ZSOiZ w Ciężkowicach, ZSOiZ w Gromniku, ZSLiT w Wojniczu, ZSP w Ryglicach, ZSP w Tuchowie. Zwycięzcą okazał się natomiast Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie oraz tarnowska PWSZ.

dzien honorowego krwiodawstwa 3
Z okazji 55-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK dyplomy Starosty Tarnowskiego otrzymało 15 Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK, działające na terenie Powiatu Tarnowskiego.

dzien honorowego krwiodawstwa 4