dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Młodzież pamięta - XI Sztafeta Pamięci na Święto Niepodległości

jedenasta sztafeta niepodleglosci mini11 listopada w związku z 95. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 99. rocznicą bitwy pod Łowczówkiem odbędzie się XI Sztafeta Pamięci na trasie Łowczówek - Zakliczyn, pod hasłem „Młodzież Pamięta”. Tej nowatorskiej formie zamanifestowania uczuć patriotycznych przez młodych mieszkańców Powiatu Tarnowskiego patronują Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska.

jedenasta sztafeta niepodleglosci

Regulamin XI Sztafety Pamięci Łowczówek - Zakliczyn
Cel:
- uczczenie 95. rocznicy odzyskania niepodległości i 99. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem;
- zamanifestowanie przez młodzież postaw i uczuć patriotycznych;
- udział w przedsięwzięciu „Młodzież Pamięta”
Termin: 11 listopad 2013 r.
Organizatorzy: ZSPiG w Zakliczynie, SKKT PTTK „Compass” przy Gimnazjum w Zakliczynie, we współpracy z: Urzędem Miejskim w Zakliczynie, Starostwem Powiatowym w Tarnowie, ZCK w Zakliczynie, OSP Zakliczyn
Patronat honorowy: Starosta Tarnowski i Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn

Program:
11.11.2013 r.
8.30 - zbiórka uczestników Sztafety w Ratuszu w Zakliczynie, odprawa,
8.45 - wyjazd uczestników Sztafety do Łowczówka,
9.30 - zapalenie zniczy i start Sztafety z cmentarza nr 171 w Łowczówku,
9.40-12.00 - przebiegnięcie trasy Łowczówek - Rychwałd - Lubinka - Janowice - Zakliczyn,

Uczestnicy sztafety oddają hołd poległym żołnierzom poprzez zapalenie zniczy na cmentarzach znajdujących się na trasie (nr 171, 188, 190, 191, 192, 294).

12.00 - przybycie uczestników Sztafety na Rynek w Zakliczynie, przejęcie wieńca,
12.15 - 12.30 - złożenie wieńca na grobie mjr Kazimierza „Kuby” Bojarskiego i zapalenie zniczy na mogiłach innych legionistów, spoczywających na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie.

Po zakończeniu uroczystości na cmentarzu, wręczenie dyplomów i gorący posiłek w Ratuszu.

Uczestnicy: W Sztafecie mogą uczestniczyć wszyscy chętni do uczczenia Święta Odzyskania Niepodległości. Oferta skierowana jest głównie do uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego. Inni uczestnicy będą bardzo mile widziani. Impreza ma charakter rekreacyjny.

Warunki uczestnictwa:
- Dobry stan zdrowia, pozwalający na przebiegnięcie dystansu ok. 3000 m. Uczestnicy niepełnoletni muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców na udział w Sztafecie wraz z oświadczeniem o stanie zdrowia (w przypadku udziału reprezentacji szkoły oświadczenie opiekuna o posiadaniu takiej zgody). Osoby dorosłe podpisują przed startem oświadczenie o braku przeciwwskazań lekarskich do wzmożonego wysiłku fizycznego.
- Strój sportowy dostosowany do panujących warunków atmosferycznych.
- Zgłoszenie chęci uczestnictwa do dnia 04.11.2013 r.

Postanowienia końcowe: Uczestnicy biorą udział w Sztafecie na własną odpowiedzialność, a obowiązek ubezpieczenia ciąży na uczestnikach względnie organizacji zgłaszającej.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany trasy, lub formy imprezy (np. przejazd autokarem).

Istnieje możliwość przebiegnięcia całej trasy (23 km), przerwy przy każdym z cmentarzy znajdujących się na trasie Sztafety.

Delegacja z Węgier i młodzież zrzeszona w SKKT „Compass” biorą udział w innych imprezach towarzyszących Sztafecie, w terminie 08-12 listopada 2013 r. określonych w odrębnym programie.

Zgłoszenia i informacje:

ATA „STYR”, 32 -840 Zakliczyn, Rynek 36, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 696 992 339, 14 676 77 19

ZCK w Zakliczynie, Rynek 1, tel. 14 628 33 30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SKKT PTTK „Compass”, ZSPiG w Zakliczynie, ul. Malczewskiego 56, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 696 992 339, 14 66 53 124