dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

III Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością

mityng plywacki miniWarsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz prowadząca go Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji serdecznie zapraszają na III Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością. Mityng odbędzie się 26 października 2013 r. (sobota) w godz. od 11:00 do 15:00. W tym roku, organizatorzy zapraszają na nowo otwarty basen pływacki znajdujący się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Zaproszeni są wszyscy chętni, zarówno ci, którzy czują się w wodzie jak ryby, ale również osoby, które potrafią przepłynąć dystans basenu oraz ci, którzy wezmą udział w biegu w poprzek niecki. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali nagrody, jak zapewnia Mariusz Panek, fizjoterapeuta Warsztatu.

Tomasz Eliasz Wardzała Prezes Zarządu Fundacji REPI zwraca uwagę na doskonałe warunki lokalowe tegorocznych zmagań pływackich: - Oferujemy wszystkim przybyłym zawodnikom jak i ich opiekunom komfortowy, nowoczesny basen w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością, obiekt w centrum miasta, komfortowe szatnie, dogodnie usytuowaną widownię, punkt medyczny, węzły sanitarne, bezpłatny parking przy samym budynku oraz poczęstunek.

Zawody wspierają Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Bruk-Bet sp. z o.o., Miasto Tarnów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

Każdy zgłoszony zawodnik będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności ponieważ organizatorzy przygotowali konkurencje w różnych stylach i na różnych dystansach, a także pomyśleli o osobach, które nie są doskonałymi pływakami jednak lubią zabawy w wodzie i się jej nie boją. Będzie także sztafeta biegowa w poprzek basenu. Przygotowano także konkurencję cieszącą się największym dopingiem - wyścigi terapeutów.

Pan Mariusz Panek przedstawia wymagania dotyczące zawodników: - Uczestnikami III Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością mogą być osoby z niepełną sprawnością intelektualną w stopniu: lekkim, umiarkowanym i znacznym. Placówka może zgłosić maksymalnie pięciu zawodników, przyjmowane są także zgłoszenia osób indywidualnych. Wszyscy zawodnicy mogą brać udział w nie więcej niż dwóch biegach indywidualnych. Spośród pięciu zgłoszonych zawodników troje może wziąć udział w sztafecie w poprzek basenu na głębokości 1,40 m. Grupy zawodników mogą być zróżnicowane pod względem płci. Każdego zawodnika obowiązuje strój pływacki, tj. klapki, czepek, strój kąpielowy, okularki. Zawodnicy zobowiązani są do zaopatrzenia się w środki myjące i ręcznik.

Celem imprezy jest propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji, a także prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością intelektualną wśród ogółu społeczeństwa - dodaje psycholog Małgorzata Mośny. Zapraszamy przy tym nie tylko osoby niepełnosprawne, ale wszystkich mieszkańców miasta i regionu, aby kibicować zawodnikom i podziwiać piękną postawę fair play. Będzie też okazja do wzruszeń w czasie ceremonii dekoracji i oraz coś dla osób lubiących wysoki poziom emocji walka o najwyższe trofea dosłownie na sekundy i centymetry.

Za udział w III Mityngu Pływackim, w zależności od osiągniętych wyników, będą wręczane: statuetka, medal, dyplom i upominek, nagroda dla najlepszej drużyny.

Wszystkie Państwa wątpliwości rozwieje i na pytania odpowie pan Mariusz Panek pod numerem telefonu 14 627 35 03 i drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin Mityngu dostępny jest na stronach www.wtzjp2.pl oraz www.repi.pl.

PROGRAM III OGÓLNOPOLSKIEGO MITYNGU PŁYWACKIEGO OSÓB Z NIEPEŁNĄ SPRAWNOŚCIĄ

11:00 - Spotkanie uczestników i ich opiekunów w holu Basenu PWSZ
Sprawdzenie listy obecności przyjezdnych, odebranie oryginałów formularzy zgłoszenia, przydzielenie każdego z uczestników do dobranej wcześniej grupy
11:15 - Odprowadzenie uczestników do szatni