dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Obradowała Kapituła Konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila

tadeusz tertil miniKapituła Konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila wyłoniła zwycięzców w tegorocznej siódmej już edycji. Ich nazwiska poznamy podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej i Powiatu Tarnowskiego zaplanowanej na 30 października.

- Członkowie kapituły reprezentujący fundatorów nagrody Prezydenta Tarnowa i Starostę Tarnowskiego oraz uczelnie: AGH i MWSE podkreślają  wysoki poziom prac konkursowych i duże zainteresowanie - mówi Przewodnicząca Kapituły Magdalena Szybilska. W sumie oceniano 14 prac (w roku ubiegłym siedem) z następujących uczelni: Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Krakowskiej, Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Wyższej Szkoły Biznesu, Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego, Politechniki Rzeszowskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - dodaje.

Do konkursu zgłoszono sześć prac licencjackich i cztery inżynierskie. Spośród czterech prac magisterskich tylko jedna dotyczyła zagadnień techniczno-przyrodniczych, tematyka pozostałych obejmowała problemy humanistyczno-społeczne.

Kapituła postanowiła przyznać trzy nagrody i trzy wyróżnienia, w sumie na kwotę 10 tys. zł.  Zgodnie z regulaminem zwycięzcy oprócz nagrody pieniężnej odbiorą statuetkę, czek oraz dyplom, a ich prace zostaną opublikowane na stronach internetowych Gminy Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.