dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Szybcy na torze, bezpieczni na drodze

projekt szybcy na torze bezpieczni na drodze 2013W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca drugą edycję projektu pt. „Szybcy na torze, bezpieczni na drodze”, którego organizatorem było Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout. Akcję, odbywającą się w trzech miastach Małopolski, wsparli m.in. znani kierowcy - Leszek Kuzaj, Adam Gładysz i Patryk Kosiniak, a ambasadorem projektu był Rafał Sonik.

projekt szybcy na torze bezpieczni na drodze 2013 1
Konferencję otworzył Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Byliśmy partnerem w realizacji tego projektu, gdyż troska o bezpieczeństwo uczniów na drogach szczególnie leży nam na sercu - powiedział. - Istotne jest, że poruszanych jest tutaj wiele istotnych aspektów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To nie tylko kupowanie emblematów odblaskowych i zachęcanie dzieci do ich noszenia, ale także promowanie trzeźwości wśród młodzieży, a wymiar edukacyjny wzbogacają ciekawe konkursy i praktyczne zajęcia. Wyjazdy zaś na wyścigi Formuły 1 na stałe pozostaną w pamięci młodych ludzi.

projekt szybcy na torze bezpieczni na drodze 2013 2

Druga edycja, w którą włączyło się już znacznie więcej firm i instytucji, zakończyła się pełnym sukcesem i przyniosła dobre rezultaty. Odbywała się w trzech miastach Małopolski - Krakowie, Tarnowie oraz Nowym Sączu.

projekt szybcy na torze bezpieczni na drodze 2013 4
- Organizowaliśmy pokazy bezpiecznej jazdy, kaskaderskie, umożliwialiśmy przejazdy gokartami, a także przeprowadzaliśmy symulacje wypadków drogowych i ratownictwa medycznego - wyliczał prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Passe-Partout, Robert Barys. - Mamy już sygnały z Podkarpacia, że tam również są zainteresowani włączeniem się w naszą inicjatywę.

Głównym założeniem projektu „Szybcy na torze, bezpieczni na drodze” jest zmniejszenie liczby i udziału procentowego kierowców w wieku do 24 lat powodujących wykroczenia drogowe w Małopolsce. Młodzi kierowcy mogli wziąć udział w wielu konkursach i wygrać cenne nagrody - karnety na tory wyścigowe, instruktaże bezpiecznej oraz sportowej jazdy, notebooki, zestawy do nawigacji GPS czy aparaty fotograficzne.

projekt szybcy na torze bezpieczni na drodze 2013 3
Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji podsumowującej tegoroczną akcję „Szybcy na torze, bezpieczni na drodze”.