dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Udany Jesienny Piknik Konny w Zbylitowskiej Górze

jesienny piknik konny 2013 miniNastrojowa jesienna aura, niezwykłe miejsce, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim wyjątkowy charakter imprezy zachęciły setki osób do udziału w Jesiennym Pikniku Konnym, zorganizowanym w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze. Piknik to coroczna plenerowa impreza o zasięgu powiatowym, mająca na celu wsparcie działającego na terenie Ośrodka Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Prometeusz”.

jesienny piknik konny 2013 1
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy jazdy konnej. W tym roku szczególny aplauz publiczności wzbudził pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu strzelców Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych. Równie wspaniale zaprezentowali się jeźdźcy Stadninki OSW w barwnych układach choreograficznych - dwóch kadrylach i jeździeckim pas de deux.

jesienny piknik konny 2013 2
Niezapomnianych wrażeń muzycznych na najwyższym poziomie dostarczyli wszystkim gościom nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Zgromadzeni goście mogli częstować się potrawami, wybierając spośród bogatego menu. Najmłodsi uczestnicy brali udział w atrakcyjnych grach i zabawach ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się galeria prac plastycznych wychowanków Ośrodka oraz konkurs z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

jesienny piknik konny 2013 3
jesienny piknik konny 2013 5
Tegoroczny Jesienny Piknik Konny miał szczególny, jubileuszowy charakter, wpisywał się bowiem w obchody 40-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze.

jesienny piknik konny 2013 5