dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Kolejna „powodziówka” dla Powiatu Tarnowskiego

powodziowka trzecia transza 2013 miniPowiat Tarnowski otrzymał właśnie trzecią promesę Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na usuwanie klęsk żywiołowych, z przeznaczeniem na remont drogi powiatowej 1434 K relacji Niwka - Bobrowniki Małe. Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na realizację tej inwestycji, która zostanie zakończona z końcem października 2013 roku. Wyremontowane zostanie 1200 m nawierzchni i poboczy. Planowana do remontu droga została uszkodzona podczas powodzi w 2010 roku. Łączna wartość tej inwestycji to 450 tys. zł.

Środki pochodzą w całości z budżetu państwa. W 2013 roku z tzw. „powodziówek” Powiat Tarnowski wykonał już inwestycje w gminach: Pleśna - 2950 m dróg; Lisia Góra - 2700 m dróg; Ciężkowice 2100 m dróg - za łączną sumę 3 mln 150 tys. zł.

- To duży sukces samorządu Powiatu Tarnowskiego. Te dodatkowe środki, które otrzymaliśmy od Wojewody są nagrodą za sprawne i prawidłowe wykonanie inwestycji z poprzednich „powodziówek” na drogach powiatowych, z funduszy rządowych, które otrzymaliśmy z poprzednich dwóch transz. Wojewoda docenił nasze zaangażowanie i sprawność w tym zakresie i zdecydował o przyznaniu tej promesy dla Powiatu Tarnowskiego. - komentuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz.