dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

TOT z nowym Zarządem i szerokimi planami

TOT z nowym zarządem i szerokimi planami7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której dziennikarze mediów regionalnych i lokalnych mogli zapoznać się z planami nowego Zarządu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Na jego czele stanął Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach. TOT jest 6 w województwie Małopolskim i jedyną w subregionie lokalną organizacją

turystyczną, obejmującą powiaty: Brzeski, Bocheński, Dąbrowski, Tarnowski i miasto Tarnów.

TOT powstał z listopadzie 2010 r. Jego dotychczasowym Prezesem był Jan Czaja. Nowy Zarząd, powołany podczas Walnego Zebrania organizacji w 5 czerwca br. tworzą następujące osoby: Mirosław Banach – Prezes, Dorota Skrzyniarz – Wiceprezes Zarządu, Jan Czaja – Wiceprezes Zarządu, Joanna Dobroś – Sekretarz Zarządu, Marcin Pałach – Skarbnik. Jak podkreśla Wicestarosta Tarnowski, statut organizacji przewiduje 7-osobowy skład Zarządu, stąd w przyszłości zostanie on uzupełniony o przedstawicieli pozostałych powiatów, przede wszystkim dąbrowskiego i brzeskiego.

images/starostwo/foto/aktualnosci/konf_tot_00.jpg

Jak tłumaczył Jan Czaja, jednym z powodów powstania TOT-u było umożliwienie lokalnym podmiotom turystycznym i gospodarstwom agroturystycznym  aplikowania o środki unijne. Ponadto – jak zaznaczył – celem organizacji od początku było podejmowanie starań zmierzających do przyciągania turystów do Tarnowa i regionu, a także prowadzenie działań promocyjnych w obszarze turystyki.

Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach podsumowując dotychczasową działalność TOT-u zauważył, iż organizacja skupiała się do tej pory na pozyskiwaniu środków finansowych na wkłady własne do projektów poprzez miedzy innymi przeprowadzenie cyklu szkoleń dla branży turystycznej z regiony tarnowskiego. Organizowane były także małe imprezy studyjne dla dziennikarzy. Oprócz tego w ubiegłym roku, dzięki uzyskaniu grantu z Urzędu Miasta Tarnowa możliwe było zorganizowanie pierwszych Tarnowskich Dionizji, przedsięwzięcia które będzie kontynuowane również w bieżącym roku. Również w 2013 roku, dzięki środkom z programu wojewódzkiego „Małopolska Gościna” wykonana zostanie aplikacja na smartfony i ipody, prezentująca „Szlak architektury Drewnianej” w części tarnowskiej, obejmującej 100 obiektów.  

images/starostwo/foto/aktualnosci/konf_tot_00.jpg

Wiceprezydent Tarnowa Dorota Skrzyniarz zwróciła uwagę, iż obecna legislacja wręcz namawia do takiego zrzeszania się w celu promocji i rozwoju turystyki, tych trzech gremiów: samorządów lokalnych, branży, czyli sektora prywatnego oraz osób fizycznych, mających najlepsze rozeznanie i wiedzę w terenie. Jak podkreślił Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach – ze względu na poprawę warunków i czasu dojazdu z Krakowa do Tarnowa, pojawiła się także szansa, którą należy wykorzystać i przedstawić nową, kompleksową ofertę dla turystów odwiedzających region tarnowski, uwzględniającą jak najlepsze zagospodarowanie czasu wolnego, bowiem – jak zauważył Wicestarosta – współczesny człowiek ma niewiele czasu na wypoczynek, stąd ten którym dysponuje chce jak najlepiej wykorzystać. Chce zobaczyć to czego jeszcze nie widział, to co będzie ciekawe i to o czym będzie mógł opowiedzieć znajomym i przyjaciołom. I to właśnie nowy Zarząd TOT-u chce wziąć pod uwagę, wypracowując nowe plany, strategie i projekty, związane z rozwojem turystyki w regionie. Wicestarosta Tarnowski zaprosił również do współpracy w ramach TOT-u samorządy pozostałych powiatów z subregionu tarnowskiego, zapewniając jednocześnie, że będzie ona odbywała się tylko i wyłącznie na zasadach pełnego partnerstwa. Jednak to właśnie marka i znaczenie Tarnowa jest szansą dla całego subregionu na realizowanie dużych i ważnych projektów turystycznych, których efekty będą udziałem wszystkich partnerów, zrzeszonych w Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Takie myślenie wiąże się również z wyzwaniami jakie stawia przed samorządami nowa perspektywa unijna na lata 2014-2020, która daje szansę przede wszystkim projektom o charakterze subregionalnym.

images/starostwo/foto/aktualnosci/konf_tot_00.jpg

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt