dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Na Jamnej rozpoczęto sezon turystyczny

Na Jamnej rozpoczęto sezon turystycznyPrzewodnicy, turyści, miłośnicy pieszych i rowerowych wypraw oraz zaproszeni goście wzięli udział w „X Małopolskim Rozpoczęciu Sezonu Turystycznego w Górach”, które odbyło się 21 kwietnia 2013 roku przy Schronisku Bacówka na Jamnej. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Przy Bacówce na Jamnej krzyżują się liczne szlaki turystyczne i rowerowe, a widoki rozpościerające się z Pogórza Rożnowskiego ku Beskidom dają możliwość spojrzenia ku wyższym celom. Jamna jest zatem doskonałym miejscem na rozpoczęcie sezonu turystycznego, określenie celów i zdefiniowanie planów przed rozpoczynającym się sezonem.
Do gminy Zakliczyn przybyli  ludzie gór, którzy powitali nowy sezon turystyczny. Impreza rozpoczęła się od przyjęcia drużyn, które otrzymały odznaki zlotowe. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie sezonu i msza święta. Na zakończenie odbył się konkurs turystyczny ze znajomości regionu, w którym na zwycięzców czekały liczne nagrody.
Na Jamnej rozpoczęto sezon turystyczny

„X Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego w Górach” zorganizowały oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Tarnowie, Krakowie i Nowym Sączu. W uroczystości wzięli udział członkowie PTTK z Małopolski, przewodnicy, turyści oraz zaproszeni goście. Marszałka Województwa reprezentowała  Elżbieta Kantor, Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Na Jamnej rozpoczęto sezon turystyczny

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest najstarszym w Polsce stowarzyszeniem skupiającym turystów i krajoznawców. Powstało w 1950 roku z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.), których jest prawnym następcą oraz spadkobiercą ich tradycji, dorobku ideowego, a także majątku. Organizacja rozwija i upowszechnia wszystkie dyscypliny turystyki kwalifikowanej, a także popularyzuje i promuje najbardziej atrakcyjne miejsca i regiony w naszym kraju.