dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Więcej na drogi i chodniki

Więcej na drogi i chodnikiZarząd Powiatu Tarnowskiego zdecydował o przeznaczeniu w tym roku większych pieniędzy na remonty i bieżące utrzymanie powiatowych dróg oraz budowę nowych chodników. Na te cele głównie rozdysponowana została ubiegłoroczna nadwyżka budżetowa, która wyniosła około 5 mln zł.
Wprowadzenie dodatkowych pieniędzy i zadań do tegorocznego budżetu

przegłosować mają radni na sesji we wtorek, 26 marca 2013 roku.

Dodatkowy milion w budżecie powiatu będzie w tym roku do wykorzystania na remonty powiatowych dróg. Z tych pieniędzy nowe nakładki asfaltowe położone zostaną na tych odcinkach, na których modernizację nie ma szans pozyskać dotacji zewnętrznych.
650 tys. zł zapisane zostanie na przebudowę drogi Radłów – Wietrzychowice (w miejscowościach Przybysławice i Marcinkowice) – całe zadanie kosztować będzie przeszło 4 mln zł i trwać będą starania o pozyskanie sporego dofinansowania unijnego, złożony zostanie wniosek do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Kolejne 700 tys. zł pójdzie na bieżące prace związane z utrzymaniem dróg i porządkowaniem poboczy – m.in. na pielęgnację przydrożnych drzew.
170 tys. zł zarząd przeznacza na zakup nowego ciągnika dla potrzeb Powiatowego Zarządu Dróg, 50 tys. na wykup od prywatnego właściciela drogi prowadzącej do Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, przy tej placówce zrobiony zostanie też nowy parking dla samochodów z kostki betonowej, będzie na to 100 tys. zł.

Dodatkowy milion idzie również na budowę nowych chodników przy powiatowych drogach. Jest to znaczący krok do przodu w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w gminach, gdyż na inwestycje w nowe chodniki będzie w tym roku 1,5 mln zł (wcześniej przewidywano na ten cel jedynie 500 tys. zł).

Podwojona zostaje też kwota na wyposażenie w sprzęt jednostek ochotniczych straży pożarnych – do kwoty już zapisanej w budżecie dołożone zostanie 110 tys. zł.