dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Konkurs poetycko-plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”

Konkurs poetycko-plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”W Woli Radłowskiej 21 lutego 2013 roku podsumowano X edycję konkursu pn. „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”.  Konkurs zorganizowało Publiczne Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Kościół naszym domem – pod takim hasłem przebiegała dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu poświęconego osobie bł. Karoliny Kózkówny. Jego celem jest przybliżenie postaci Błogosławionej, ideałów i wartości, którym była wierna, a także rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u uczniów.

konkurs karolina2013 02

Prace plastyczne i poetyckie oceniane były przez sześcioosobowe jury w składzie: Bernadeta Styczeń (przewodnicząca), Jadwiga Bieś, Kazimierz Dżalak, Ryszard Ostrowski, Krystyna Putała oraz ks. Zbigniew Szostak.

Na konkurs napłynęło łącznie 961  prac – w tym 756 plastycznych i 205 poetyckich. Prace konkursowe zostały przysłane z 6 województw. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w biuletynie pokonkursowym wydanym przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.
Nagrody dla laureatów w poszczególnych kategoriach wręczali m.in.: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie dr hab. Edmund Juśko oraz Dyrektor SCE w Tarnowie dr Barbara Dagmara-Niziołek.

konkurs karolina2013 04

Wyniki konkursu w kategorii prace plastyczne:

1. Katarzyna Pogwizd (SP nr w Przyszowej)
  2. Pawełek Maja (SP nr 2 Dębica)
  3. Maciej Burghardt (ZS w Dąbrówkach)

Ponadto wyróżnionych zostało 13 prac: Katarzyny Dudy (SP w Młyńczyskach), Magdaleny Hebdy (PSP w Łopaniu), Weroniki Górskiej (PSP w Łopaniu), oraz: Karoliny Pogwizd, Pawła Hebdy, Joanny Jedlickiej, Bartłomieja Kroczka, Dominiki Zoń, Karoliny Kroczek, Anny Kroczek, Wojciecha Lachora, Wiktorii Jasicy i Marty Śmierciak – wszyscy SP nr 2 w Przyszowej.
Warto nadmienić, że komisja przyznała wyróżnienie specjalne dla opiekuna Szkoły Podstawowej w  Przyszowej, Haliny Mordarskiej, której aż 11 podopiecznych znalazło się w gronie laureatów.

Klasy IV-VI

1. Wiktoria Kostrzejowska (ZSP w Sokolnikach)
  2. Dominika Sikora (ZS nr 1 w Męcinach)
  3. Marcin Tulik (SP w Joninach)

Wyróżnienia: Paulina Kaleta (SP nr 5 Zakopane), Jagoda Kuźniar (SP nr 5 Zakopane), Magdalena Gębarowska (ZS Szalowa), Łucja Potoniec (SP w Młyńczyskach), Oskar Sienkiewicz (ZS w Jaroszowicach), Sylwia Mendala (SP w Łęgu Tarnowskim), Anna Garncarz (ZS Zabawa).

Szkoły gimnazjalne

1. Justyna Otfinowska (ZSP w Radgoszczy)
  2. Nikodem Sienkiewicz (ZS w Jaroszowicach)
    Natalia Jarząb (ZS w Siedlcach)
  3. Sylwia Chmiel (ZS nr 1 w Rzeszowie)

Wyróżnienia: Agnieszka Gudyka, Oliwia Gałek, Gabriela Kłos-Kufel, Agata Wąż, Kinga Czajka, Kinga Jasińska, Weronika Siwula, Dariusz Tuchowski, Olga Cyburt, Katarzyna Jużba, Marlena Bącler.

Szkoły ponadgimnazjalne

1. Agnieszka Badzioch (ZS Plastycznych Tarnów)

Wyróżnienie: Dorota Kaczówka (Bursa Międzyszkolna Tarnów)

Dorośli

1. Barbara Wójcik

Wyniki konkursu w kategorii prace poetyckie:

Klasy IV-VI

1. Joanna Maliga (SP Pawęzów)
  2. Kamil Machaj (ZSP w Skrzynce)
  3. Franciszek Podłęcki (PSP nr 2 w Brzesku)

Wyróżnienia: Małgorzata Heród (ZSP nr 1 w Brzesku), Dawid Nowak (ZS Radłów), Jolanta Adamczyk (SP nr 1 w Męcinie), Kinga Siwak (ZS Radłów), Jakub Sacha (ZSP w Biesiadkach), Eliza Hawryłko (ZSP w Biesiadkach), Weronika Legutko (SP w Brzozowej).

Szkoły gimnazjalne

1. Katarzyna Cich (PG Pleśna)
  2. Robert Baranowski (ZS Zabawa)

Wyróżnienia: Natalia Wójcik (ZSP Wola Radłowska), Aleksandra Okołowicz (PG nr 1 w Birczy), Norbert Jurkiewicz (PG w Złotej), Aleksandra Cholewa (PG Olesno), Paulina Oleś (PG Olesno), Krzysztof Kucharski (PG Radłów).

Szkoły ponadgimnazjalne

Wyróżnienie: Martyna Kotarba

Dorośli

1. Andrzej Pilch