dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Podsumowano wyniki konkursów historycznych dla dzieci i młodzieży

konkursy historyczne dzieci mlodziezy 01 miniW Rzuchowej i Łękawicy odbyły się konkursy historyczne dla dzieci i młodzieży. Konkurs w Rzuchowej był sprawdzianem wiedzy nt. udziału mieszkańców ziemi tarnowskiej w powstaniu styczniowym. Z kolei uczniowie szkół podstawowych z gminy Skrzyszów sprawdzili swoje wiadomości nt. historii gminy.

30 stycznia 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzuchowej odbył się powiatowy konkurs historyczny pt. „Udział ludności Ziemi Tarnowskiej w powstaniu styczniowym”, zorganizowany z okazji 150. rocznicy powstania. Współorganizatorami i fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Tarnowski Odział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Zarząd Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie. W konkursie wzięło udział 33 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa. W poszczególnych kategoriach wiekowych laureatami zostali:

- Szkoła podstawowa:
I miejsce: Iwona Bartecka Publiczna (Katolicka Szkoła Podstawowa w Niecieczy)
II miejsce: Michał  Liguz Publiczna (Katolicka Szkoła Podstawowa w Niecieczy)
III miejsce: Małgorzata Wojnarowicz (Szkoła Podstawowa w Pleśnej)

- Gimnazjum:
I miejsce: Katarzyna Wodzińska (Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Rzuchowej)
II miejsce: Karolina Bartnik (Publiczne Katolickie Gimnazjum w Niecieczy)
III miejsce: Gabriela Kozioł (Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Rzuchowej)

- Szkoła ponadgimnazjalna:
I miejsce: Klaudia Kumięga (XIV Liceum Oogólnokształcące w Tarnowie)
II miejsce: Sylwia Maćko (XIV Liceum Ogólnokształcące  w Tarnowie)
III miejsce: Michał Majzner (Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu)

31 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte odbył się I Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z gminy Skrzyszów – „Moja mała ojczyzna – od dziejów najdawniejszych do 1795 roku”. Tematyka konkursu obejmowała dzieje polityczne, gospodarcze i kulturalne gminy od powstania poszczególnych miejscowości do chwili utraty niepodległości w XVIII wieku. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie rozwiązali test wiedzy, w drugim szóstka najlepszych uczniów odpowiadała ustnie na pytania komisji konkursowej.

I miejsce: Anna Siemek (ZSP nr 1 i G w Szynwałdzie)
II miejsce: Jakub Chmiel (ZSPnr1iG w Skrzyszowie)
III miejsce: Mikołaj Jasiak (ZSPnr1iG w Skrzyszowie)

W nagrodę zwyciężczyni wraz z opiekunem weźmie udział w wyjeździe do Brukseli ufundowanym przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Tarnowski oraz Wójt Gminy Skrzyszów.

konkursy historyczne dzieci mlodziezy 02

konkursy historyczne dzieci mlodziezy 03