dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

W Starostwie odbyło się spotkanie opłatkowe osób internowanych

spotkanie internowanych 2013 01 miniJuż po raz piętnasty w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe osób internowanych i prześladowanych w latach 1981-1989 oraz środowiska tarnowskiej „Solidarności”. Organizatorem uroczystości był Powiat Tarnowski oraz Zarząd Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność” Oddział nr 2 w Tarnowie.

Każdego roku, na przełomie stycznia i lutego, w Starostwie Powiatowym w Tarnowie spotykają się członkowie tarnowskiej „Solidarności” oraz osoby internowane i prześladowane przez służby bezpieczeństwa PRL w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Na tegoroczne spotkanie, zorganizowane 3 lutego 2013 roku, przybyło wielu działaczy antykomunistycznej opozycji, a także parlamentarzyści, duchowni, samorządowcy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń pozarządowych. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Ludowego „Maszkieniczanie” z Maszkienic gm. Dębno.

Słowo do zebranych oraz noworoczne życzenia skierował ks. prof. Michał Bednarz. Spotkanie było okazją do wspomnień i refleksji nt. działalności NSZZ „Solidarność” oraz jej wkładu w odzyskanie suwerenności ojczyzny. Oficjalne wystąpienia wygłosili: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Posłowie na Sejm RP: Michał Wojtkiewicz i Jan Ziobro oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność: Henryk Łabędź, Romuald Jewuła, a także Władysław Żabiński – jeden z sygnatariuszy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich.

Na zakończenie Starosta Tarnowski zapewnił zebranych, że w przyszłości Powiat Tarnowski dołoży wszelkich starań, aby kontynuować wszystkie uroczystości organizowane wspólnie ze środowiskiem tarnowskiej „Solidarności”.

spotkanie internowanych 2013 02

spotkanie internowanych 2013 03