dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Powiat Tarnowski zwycięzcą Rankingu energii odnawialnej za 2012 r.

energia odnawialna miniZwiązek Powiatów Polskich opublikował listę zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej za rok 2012. Zwycięzcą rankingu w kategorii najlepszych powiatów został Powiat Tarnowski.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP w odniesieniu do promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, w ramach których klasyfikowane są projekty związane z wykorzystywaniem energii słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także wiatru, otoczenia i biomasy.

Ogólnopolski Ranking Energii Odnawialnej prowadzony jest przez Związek Powiatów Polskich nieprzerwanie od 2008 roku. Oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas Kongresu Regionów, który odbędzie się w Świdnicy początkiem czerwca br. Pełna klasyfikacja dostępna jest na stronie EO  www.eo.org.pl
Lista laureatów w podziale na poszczególne szczeble jednostek samorządu terytorialnego przedstawia się następująco:

Powiaty

1. Powiat Tarnowski