dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Patriotycznie w ZSP w Radłowie

13 mppa radlow 01 miniOd 27 do 30 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Radłowie odbył się XIII Międzypowiatowy Przegląd Programów Artystycznych „A gdy wolności przyszedł czas…”. W tegorocznej edycji Przeglądu o laury walczyło 10 zespołów artystycznych ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz szkół podstawowych z terenu Powiatu Tarnowskiego i Brzeskiego oraz miasta Tarnowa.

13 mppa radlow 02

W gościnnej radłowskiej szkole młodzi ludzie dawali wyraz swym talentom i umiejętnościom artystycznym, a przede wszystkim ocalili od zapomnienia programy o tematyce niepodległościowej przygotowywane corocznie w szkołach. Prezentacje artystyczne oceniało jury pod przewodnictwem Ryszarda Żądło – Dyrektora Wydziału i Kultury Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie . Ponadto w skład komisji oceniającej weszli: pułkownik Zbigniew Radoń – rotmistrz kawalerii ochotniczej, dowódca Tarnowskiego Oddziału im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Elżbieta Wiśniewska-Woźniczka – emerytowany nauczyciel polonista, pan Zbigniew Marcinkowski – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie, Kazimierz Dżalak – artysta plastyk. Jurorzy oceniali poziom recytacji i interpretacji tekstów, wyrazistość przesłania programu, zgodność scenariusza z ideą Przeglądu, oprawę muzyczną i plastyczną prezentacji, zaangażowanie sceniczne wykonawców. W ostatnim dniu Przeglądu odbył się Koncert Laureatów, w czasie którego ogłoszono wyniki i zaprezentowali się wyróżnieni uczniowie. Patronat honorowy nad XIII Międzypowiatowym Przeglądem Programów Artystycznych „A gdy wolności przyszedł czas…” objął Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.

13 mppa radlow 03

Zwycięzcy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie
  • II miejsce Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie
  • III miejsce V Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Tarnowie

Zwycięzcy w kategorii gimnazja:

• I miejsce Gimnazjum w Pleśnej im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem
  • II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku i Publiczne Gimnazjum im Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

Zwycięzcy w kategorii szkoły podstawowe:

• I miejsce -------------
  • II miejsce Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Zespole Szkół w Radłowie
  • III miejsce Szkoła Podstawowa im. 100 –lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach