dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

"Uwaga Nadwaga!" Zaproszenie na seminarium warsztatowe

uwaga nadwaga miniW czwartek 22 listopada 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbędzie się seminarium warsztatowe pt. „Zapobieganie otyłości i promocja zdrowego stylu życia”. Będzie ono jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii realizowanej pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego pn. „Uwaga Nadwaga!”.

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm i zaznacza, że cierpimy na epidemię otyłości.  Liczba osób dotkniętych problemem systematycznie wzrasta, a Polska znajduje się pod tym względem w światowej czołówce. Stąd wspólna inicjatywa Starosty Tarnowskiego oraz Centrum Dietetycznego NaturHouse w Tarnowie zorganizowania seminarium warsztatowego poświęconego tej tematyce.

W ramach warsztatów przewidziano czas na wykłady, warsztaty żywieniowe oraz diagnostykę dietetyczną.

Seminarium o godzinie 10:00 otworzy Starosta Tarnowski Mieczysław Kras. W części wykładowej wygłoszone zostaną referaty nt.: Narastający problem nadwagi i otyłości; Zasady racjonalnego odżywiania – najczęściej popełniane błędy; oraz Co kryje w sobie żywność dostępna w sklepach?

Referaty przedstawią dietetycy NaturHouse: Justyna Oszkany i Kinga Kołodziej.

Po przerwie odbędą się warsztaty żywieniowe prowadzone przez Justynę Oszkany nt. samodzielnego określania prawidłowej masy ciała, obliczania wskaźnika BMI oraz wspólnego komponowania jadłospisów.

Trzecim punktem warsztatów będzie diagnostyka dietetyczna, którą poprowadzi Kinga Kołodziej. W ramach tego bloku wykonywane będą indywidualne pomiary ciała wraz z analizą składu organizmu (określanie zawartości tkanki tłuszczowej i wody w organizmie). Na koniec będzie można skorzystać z indywidualnych porad dietetyka.

Seminarium zakończy się około godziny 13.

Wstęp wolny.

PROGRAM SEMINARIUM