dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Kilkanaście pomysłów na rozwój subregionu tarnowskiego

logo malopolska 2020 miniPowiat Tarnowski, jako największa obszarowo i ludnościowo jednostka samorządu terytorialnego w subregionie tarnowskim (m. Tarnów; powiaty: brzeski, dąbrowski, tarnowski), zgłosił kilkanaście innowacyjnych pomysłów do Banku Projektów Regionalnych w ramach Subregionalnego Programu Rozwoju 2014-2020. Władze powiatu zaproponowały wiele istotnych rozwiązań inwestycyjnych, które mają szansę uzyskać dotacje z funduszy unijnych w latach

2014-2020. Na liście projektów zgłoszonych przez powiat tarnowski do Banku Projektów Regionalnych dotyczących przedsięwzięć planowanych do realizacji w latach 2014-2020 znalazły się inwestycje drogowe, edukacyjne, geodezyjne, przeciwpowodziowe oraz turystyczno-kulturowe. Najważniejsze z nich to: budowa połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie; budowa obejścia drogowego Góry Zborowickiej ciągiem dróg powiatowych i gminnych na terenie gmin: Ciężkowice, Bobowa, Łużna; poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Biała Tarnowska; usprawnienie systemu selektywnej zbiórki i odzysku odpadów komunalnych. W propozycjach znalazły się również projekty edukacyjne: utworzenie sieci pracowni i warsztatów do kształcenia zawodowego w subregionie tarnowskim; Rozwój Zawodowy – Twoim Kluczem do Kariery oraz projekt pn. Nie mam czasu na nudę, dotyczący realizacji zajęć sportowo-turystyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Do BPR zgłoszono także innowacyjny projekt dotyczący utworzenia bazy danych ewidencji gruntów i budynków dla rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz trzy projekty turystyczno-kulturowe: Konno przez Ziemię Tarnowską; Tworzenie ogólnopolskiego produktu turystycznego – Małopolski odcinek Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej (II etap) oraz utworzenie parków historycznych pn. Parki historyczne – drogi pamięci przez dzieje ojczyste.

Zgłoszone projekty mają charakter subregionalny i regionalny, co oznacza, że w ich realizację włączą się inne jednostkami samorządu terytorialnego: m.in. powiat dąbrowski i brzeski (z subregionu tarnowskiego); powiat gorlicki i limanowski (z subregionu nowosądeckiego) oraz poszczególne gminy wchodzące w skład tych powiatów.

Decyzje dotyczące realizacji konkretnych przedsięwzięć subregionalnych, zgłoszonych do Banku Projektów Regionalnych, podejmować będzie Zarząd Województwa Małopolskiego po zaopiniowaniu przez powołane w tym celu trzydziestotrzyosobowe Forum Subregionalne, składające się z przedstawicieli sektora samorządowego, gospodarczego, organizacji społecznych, instytucji naukowo-badawczych, służb mundurowych (Policji i Państwowej Straży Pożarnej) oraz innych istotnych instytucji.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt