dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Wspólna akcja Caritas i firmy Polpharma

badanie okulistaDnia 26 sierpnia, w Tarnowie, przy Parafii p/w Bł. Karoliny (Plac Ojca Świętego Jana Pawła II), stanie namiot "Strefy na Zdrowie". To wspólna akcja edukacyjna Polpharmy i Caritas skierowana do pacjentów w wieku 40+. W godz. 8:00-18:00 (z przerwą między 13:00 a 14:00) będzie można wziąć udział w bezpłatnych badaniach okulistycznych.

Zakres badań obejmuje:

• wywiad lekarza okulisty
  • badanie aparaturą diagnostyczną – ciśnienia gałki ocznej i dna oka
  • poradę lekarza okulisty z ewentualnym wskazaniem dalszego leczenia

Akcja "Strefa na Zdrowie" rozpoczęła się w maju i odbywa się w 14 miastach w całej Polsce.  W ośmiu z nich  są przeprowadzane  badania i konsultacje medyczne z dziedziny kardiologii, a w sześciu – z dziedziny okulistyki. Badania przeprowadzone w ubiegłych miesiącach w Ełku, Białymstoku i Puławach, Ciechocinku, Sochaczewie, Sopocie, wzbudziły ogromne zainteresowanie mieszkańców. W ciągu jednego dnia w każdym z miast przebadano ok. 300 osób.

Polpharma jest największą firmą farmaceutyczną w Polsce, której mottem jest hasło „Ludzie pomagają Ludziom”. Firma prowadzi liczne programy w zakresie edukacji i profilaktyki zdrowotnej. Jest wieloletnim partnerem Caritas w działaniach na rzecz chorych, potrzebujących oraz ofiar klęsk żywiołowych w kraju i za granicą. Przekazuje pomoc rzeczową, leki oraz środki finansowe. Dwukrotnie otrzymała nagrodę „Ubi Caritas” za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.

Dodatkowych informacji udziela:
Krystyna Nitecka, Polpharma SA, tel. 607 696 197