dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Powiat z budżetem na 2012

Powiat tarnowski ma budżet na 2012 rok. Samorząd jest jednym z pierwszych w województwie małopolskim, który ma już uchwalony plan dochodów i wydatków na nowy rok.

Budżet został uchwalony 23 głosami za, przy 4 przeciwnych oraz 2 wstrzymujących się. Planowane dochody do budżetu w 2012 roku to 105 mln 767 tys. zł. Wydatki sięgną 102 mln 105 tys. zł. Różnica w wysokości 3 mln 662 tys. zł przeznaczona będzie na spłatę kredytów i pożyczek. Zdaniem starosty Mieczysława Krasa, budżet na 2012 rok „jest budżetem, którego nie trzeba się w tych trudnych czasach wstydzić”. – Powinniśmy mieć satysfakcję, że nie ma w nim drastycznych cięć – powiedział starosta tarnowski.

Środową sesję rady powiatu tarnowskiego swoją obecnością uświetnili kolędnicy z zespołu Mali Grabnianie przedstawiając fragment widowiska kolędniczego.

za

za1