dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Nagrody dla uczniów

nagr09 stycznia 2012 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie miało miejsce wręczenie dyplomów oraz nagród uczniom szkół Powiatu Tarnowskiego osiągającym najlepsze wyniki w nauce. Wręczenia dokonał Starosta Tarnowski Mieczysław Kras w asyście pracownika Wydziału Edukacji Piotra Wąsowskiego.

Edukacja młodzieży jest jednym z najważniejszych zadań, jakie realizuje powiat tarnowski. Władze starostwa opracowały strategię oświatową oraz określiło główne cele polityki  edukacyjnej w ramach, której zawiera się:  polityka wspierania uczniów poprzez  podnoszenie poziomu procesu dydaktycznego. Swoje znaczenie ma również pomoc materialna świadczona przez powiat dla uczniów  pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i  uczniów zdalnych. Obecnie nie ma stypendiów z funduszów unijnych, ale młodzież otrzymuje dodatkowe stypendia  Rady Powiatu fundowane z własnych środków samorządu. Władze powiatu stwarzając coraz lepsze warunki do nauki  i kształcenia się młodzieży wiejskiej, zwracają również uwagę na losy absolwentów.

nagr1

Na uwagę zasługuje również aktywność Wydziału Edukacji w pozyskiwaniu  pozabudżetowych środków finansowych, które trafiając do szkół  pozwalają  uczniom uzyskać dodatkowe kwalifikacje, zwiększają dostęp do kultury oraz poprawiają  warunki ich nauki. Współcześnie obserwuje się w polskich szkołach niepokojące zjawisko niedostrzegania zdolności uczniów, hamowania lub nierozwijania uzdolnień z przyczyn obiektywnych. Skutkuje to często zniechęceniem ich do nauki, utratą motywacji i aktywności intelektualnej. Jest to zjawisko negatywne, bo przecież w przyszłości to uczniowie  zdolni będzie decydować o rozwoju naszego kraju, czy regionu.

Władze powiatu tarnowskiego starają się temu przeciwstawić poprzez wspomniane powyżej działania i czego dowodem  było powyższe  spotkanie.

nagr2

nagr3