dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Starosta wyróżniony przez Ministra Sprawiedliwości

odznaka_starosta_praca_penitencjarna_01_mini20 lutego br. w hali T.S. Wisła w Krakowie odbyły się uroczyste obchody święta Służby Więziennej. W uroczystościach organizowanych przez płk. Krzysztofa Trelę, dyrektora Okręgowego SW w Krakowie, uczestniczyli licznie zebrani goście z Ministrem Sprawiedliwości Jarosławem Gowinem na czele oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji i instytucji współpracujących z małopolskim więziennictwem, a także duchowni wyznań prowadzących pracą duszpasterska w więzieniach i przedstawiciele służb mundurowych województwa.

Akademia była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych zarówno funkcjonariuszom Służby Więziennej, jak również reprezentantom instytucji zaangażowanych w pracę na rzecz readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności. W tym nielicznym gronie wyróżnionych przez Ministra Sprawiedliwości odznaką "Za zasługi w pracy penitencjarnej" znalazł się Starosta Tarnowski Mieczysław Kras. Z wnioskiem o uhonorowanie Mieczysława Krasa, wystąpił ppłk Jacek Matrejek, były dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie – Mościcach, chcąc w ten sposób docenić liczne działania i inicjatywy Starosty Tarnowskiego. W uzasadnieniu wniosku na odznaczenie, podkreślono zaangażowanie Starosty w organizację prac społecznych dla osób skazanych, jak również  działania z zakresu edukacji patriotyczno-historycznej podejmowane na terenie mościckiego więzienia przez pracowników Starostwa, w tym prowadzone wykłady z zakresu pomocy postpenitencjarnej.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało porozumienie o wzajemnej współpracy z Zakładem Karnym w Tarnowie-Mościcach, natomiast realna współpraca trwa od kilku lat.

odznaka_starosta_praca_penitencjarna_02

odznaka_starosta_praca_penitencjarna_03