dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Strażacy będą szkolić uczniów

zawody_osp2Strażacy obejmą patronat nad klasą pożarniczą działającą w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Starosta Mieczysław Kras podpisał porozumienie z komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie bryg. Tadeuszem Sitką. Rozpoczyna ono oficjalną współpracę mającą na celu wprowadzenie do programu nauczania Liceum Ogólnokształcącego przedmiotów tematycznych z zakresu kształcenia pożarniczego.

Młodzi ludzie uczęszczający do tej klasy realizują program liceum ogólnokształcącego wzbogacony o zajęcia z zakresu m.in. traumatologii, pierwszej pomocy przedmedycznej, pływania a także program kształcenia  pożarniczego. Przedmioty specjalistyczne prowadzone są przez wykładowców - oficerów Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej  w Tarnowie. Oprócz zajęć teoretycznych uczniowie zdobędą także doświadczenie praktyczne. Po drugiej klasie uczestniczyć będą  w obozie strażackim i  zajęciach praktycznych na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży  Pożarnej w Tarnowie.

por2

Szkołę w Gromniku wyróżniają pośród innych placówek oświatowych w Powiecie Tarnowskim mundury. 7 lat temu utworzono tu klasę policyjną, pierwszą w Małopolsce. Po kilku latach Liceum w Gromniku było najliczniejszą pod względem uczniów szkołą realizującą program policyjny w Polsce. Uczniowie tych klas niejednokrotnie rozsławiali imię Szkoły i Powiatu Tarnowskiego, zdobywając nagrody w konkursach ogólnopolskich. Za największy sukces można uznać zdobycie tytułu: Klasy policyjnej roku 2009 na Ogólnopolskim Turnieju w Pile. Dziewięciu absolwentów otrzymało tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie.

por1

W bieżącym roku w Liceum Ogólnokształcącym w Gromniku powstała klasa z programem lotniczym, która również cieszy się zainteresowaniem młodzieży. Już pod koniec września uczniowie tej klasy będą uczestniczyć w lotach zapoznawczych w Łososinie Dolnej i rozpoczynają kurs teoretyczny przygotowujący do egzaminu państwowego uprawniającego do otrzymania licencji pilota szybowcowego. Realizacja innowacyjnego programu możliwa jest dzięki współpracy Szkoły z Aeroklubem Podhalańskim. Warto podkreślić, że jest to pierwszy tego typu projekt realizowany na terenie województwa małopolskiego.