dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Radni obradowali w Kąśnej

se_ka013 września 2011 r. Rada Powiatu Tarnowskiego obradowała w Kąśnej Dolnej, na pierwszym wyjazdowym posiedzeniu. Obrady prowadzone przez przewodniczącego Wojciecha Skrucha miały miejsce w dworku Ignacego Jana Paderewskiego.

W czasie sesji starosta tarnowski przedstawił m.in. informację sprawie sprzedaży mieszkań w bloku należącym do powiatu w Wojniczu. Starosta poinformował o prowadzonych obecnie działaniach zmierzających do ponownej wyceny nieruchomości i nowych stawkach czynszu dla mieszkańców. Głos zabrali również sami najemcy, którzy odnieśli się do całej sytuacji i nadal są zainteresowani wykupem mieszkań po preferencyjnych stawkach.

se_ka1

Radni zaktualizowali również statut powiatu tarnowskiego, w związku z rozpoczęciem działalności przez nową jednostkę, jaką jest placówko opiekuńczo-wychowawcza Promyk w Rzuchowej. Wyrazili również zgodę na przyjęcie zadania z zakresu administracji rządowej i zawarcie Porozumienia z Wojewodą Małopolskim w sprawie realizacji rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. W czasie sesji nagrodę w konkursie "Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej" odebrał również właściciel Gospodarstwa Agroturystycznego „U Kazika” Kazimierz Łątka z Ciężkowic za „Sarninę po szlachecku". Nagroda miała zostać wręczona podczas dożynek powiatu tarnowskiego w Ryglicach, ale laureat reprezentował powiat w Krakowie, na targach agroturystycznych.
Wyjazdowe posiedzenie Rady Powiatu Tarnowskiego było doskonałą okazją do zwiedzenia dworku I. J. Paderewskiego, dla części radnych była to pierwsza wizyta w tym historycznym miejscu.

se_ka2

se_ka3