dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Krew po raz szósty

kkrew0Blisko dwadzieścia osób oddało w środę 22 czerwca 2011 r. honorowo krew w ramach akcji zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. - Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa i z pewnością będziemy organizować kolejne akcje – zapowiada wicestarosta Mirosław Banach, założyciel klubu honorowych dawców krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. W środę zebrano ponad 8 litrów krwi.

- Rozpoczyna się ciężki okres, sezon wakacyjny. Chcieliśmy zrobić zapasy dla potrzebujących - dodaje wicestarosta Banach. Akcję poboru krwi przeprowadzono w Sali narad na parterze Starostwa Powiatowego w Tarnowie, gdzie na honorowych krwiodawców czekała przenośna stacja krwiodawstwa z dwoma stanowiskami do oddawani krwi.

kkrew1

Oprócz urzędników starostwa w akcję włączyli się również mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego, dla których była to dogodna lokalizacja. – Nie muszę jeździć daleko, pracuję w pobliżu Waszego urzędu i dowiadując się o akcji przyszedłem oddać krew – mówi pan Marek, honorowy dawca od ponad 10 lat.

kkrew6

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie  zaprasza pełnoletnich mieszkańców powiatu oraz miasta Tarnowa do honorowego oddawania krwi. Więcej informacji dla osób, które chciałyby się nią podzielić z potrzebującymi, dostępnych jest na stronie internetowej www.rckik.krakow.pl

kkrew2

kkrew3